Herecká hviezda s obrovským srdcom: Zdravotníkom bojujúcim s koronavírusom daroval státisíce!

James McAvoy
31.03.2020Herci a herečkyNa hrdinu sa nehrá len vo filme či v seriáloch. Reč je o 40-ročnom škótskom hercovi Jamesovi McAvoyovi, ktorému boj s ochorením Covid-19, ktorý spôsobuje nový koronavírus, nie je ľahostajný. Svedčí o tom aj štedrý dar, ktorý venoval britským zdravotníkom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rovnako ako na Slovensku, aj vo Veľkej Británii chýbajú lekárom a zdravotníkom ochranné prostriedky, rúška, rukavice a ďalšie veci, s ktorými by sa mohli chrániť pri ošetrovaní pacientov pred novým koronavírusom. Sami prirovnali situáciu k tomu, že je to rovnaké ako "ísť do vojny bez brnenia". 

Obľúbený herec James McAvoy, hviezda filmov ako X-men, Rozpoltený či To Kapitola 2, patrí v súčasnosti medzi herecké špičky. No okrem toho, že vďaka svojmu mimoriadnemu talentu dokáže zahrať akúkoľvek hereckú rolu, má aj srdce na pravom mieste. Zatiaľ čo poprední predstavitelia Británie vzdali zdravotníkom poctu potleskom, on zašiel ešte ďalej.

Na fond britskej Národnej zdravotnej službe (NHS) McAvoy daroval 275-tisíc libier, čím podporil kampaň, ktorej zámerom je nákup životne dôležitých ochranných pomôcok pre britských zdravotníkov bojujúcich v prvej línii s koronavírusom. Cieľom bolo zohnať aspoň 200-tisíc libier, vďaka McAvoyovi a jemu podobným ľuďom sa v priebehu niekoľkých dní dostali nad 440-tisíc.

Darované peniaze zachránia život, uviedol McAvoy

"Dnes darované peniaze zachránia životy... Pomôžte nám, aby vláda mohla pomôcť NHS," vyzval svojich priaznivcov sám McAvoy na sociálnych sieťach a zároveň poďakoval všetkým lekárom, ktorí mu podľa jeho vlastných slov boli vždy na blízku a na pomoci. "Už od dňa, kedy som sa narodil. Doslova. V minulosti ste mi zachránili život a viem, že mi možno zachránite život aj v budúcnosti. A som rád, že zbierka peňazí pomôže k tomu, aby ste mohli chrániť aj svoje vlastné životy, " uviedol s úsmevom na tvári v príbehu na Instagrame. 

„Jedným z hlavných dôvodov, prečo som chcel dať peniaze, a prečo som zvýšil množstvo darovaných peňazí, nebolo to, aby som tam dostal iba osobné ochranné vybavenie, čo je veľmi dôležité. Ale sekundárne by som povedal, že to bolo skôr prejavom podpory personálu v prvej línii," vysvetlil McAvoy pre spoločnosť ITV v relácii Good Morning Britain. Krásne gesto, čo poviete?

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: TASR/Photo by Evan Agostini/Invision/AP

Tagy: James McAvoy koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov