Koronavírusu podľahla hviezda Star Wars: Emotívne slová slávneho herca... Stratil som drahého priateľa!

04.04.2020Herci a herečkyHerec z filmov Hviezdne vojny Andrew Jack zomrel v Británii na nákazu novým koronavírusom. Mal 76 rokov. V stredu to oznámila jeho agentka, ktorú citovala tlačová agentúra AP. Smrť Jacka zasiahla aj hollywoodskeho herca Chrisa Hemswortha.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Slávneho herca Chrisa Hemswortha, ktorého poznáme z role Thora, úmrtie Jacka veľmi zasiahlo. Na sociálnej sieti Instagram zverejnil fotografiu Andrewa Jacka spolu s dojímavým popisom, v ktorom ho ocenil a opísal jeho vplyv na Chrisovu kariéru.

„Tento týždeň som stratil drahého priateľa kvôli koronavírusu," uviedol v poste. „Andrew Jack bol úžasná, láskavá, krásna duša a mne a mnohím ďalším veľmi chýba," pokračoval v emotívnych slovách. „Počas rokov som s ním pracoval na viacerých filmoch a bol to najlepší hlasový tréner," skonštatoval Chris.

Andrew Jack zomrel na koronavírus, odišiel v pokoji

Jack, ktorý pracoval aj ako učiteľ hereckého prejavu, podľahol ochoreniu COVID-19 v utorok v nemocnici v anglickom grófstve Surrey, napísala agentka Jill McCulloughová v oznámení. "Andrew žil na jednom z najstarších fungujúcich hausbótov na rieke Temža, bol mimoriadne nezávislý, ale bláznivo zaľúbený do svojej manželky, takisto učiteľky hereckého prejavu," uviedla agentka.

Jack hral admirála Ematta vo filme "Star Wars: Poslední Jediovia" a objavil sa tiež v snímkach "Solo: Star Wars Story" a "Star Wars: Sila sa prebúdza". Jeho manželka Gabrielle Rogersová, ktorá sa nachádza v karanténe v Austrálii, zverejnila na sociálnych sieťach odkaz: "Andrewovi Jackovi pred dvoma dňami diagnostikovali koronavírus. Nemal bolesti a odišiel v pokoji s vedomím, že celá jeho rodina je 'pri ňom'." Pasažieri prichádzajúci do Austrálie musia byť dva týždne izolovaní v hoteloch.

U väčšiny ľudí má nákaza novým koronavírusom slabé alebo mierne prejavy, ako je horúčka a kašeľ, ktoré do dvoch, troch týždňov odznejú. U niektorých, najmä starších osôb a ľudí s inými zdravotnými problémami, môže mať ochorenie vážnejší priebeh, ako je zápal pľúc, a môže skončiť smrťou. K Jackovým klientom na hodinách herectva patrili aj herci Robert Downey jr. a Chris Hemsworth.

Zdroj: TASR 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Instagram/Chris Hemsworth

Tagy: Andrew Jack

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov