Zomrela prvá manželka Alaina Delona: Vzťah s hereckým velikánom bol búrlivý! Detaily opísala v pamätiach

23.01.2021Herci a herečkyFrancúzska herečka Nathalie Delonová, slávna najmä vďaka filmu Samuraj, zomrela vo štvrtok v Paríži. Prvá manželka Alaina Delona mala 79 rokov a úmrtie oznámil ich syn Anthony Delon.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Moja matka zomrela dnes (vo štvrtok, pozn.red.) dopoludnia o 11-ej v Paríži, obklopená blízkymi," napísal agentúre AFP. Nathalie Delonová hrala vo vyše tridsiatich filmoch a do pamäti divákov sa zapísala najmä rolou Jane z filmu Samuraj Jeana-Pierra Melvilla z roku 1967, kde hrala po boku svojho manžela Alaina. Zomrela na rakovinu. 


Mohlo by vás zaujímať: FOTO Kedysi sexsymbol, ktorý mal TOP krásky: Alain Delon dnes vyvoláva kontroverzie, dal facku žene


Búrlivé manželstvo

Neskôr sa Delonová postavila za kameru a dva filmy režírovala. V roku 2006 vydala pamäte. Delonová, vlastným menom Francine Canovasová, sa narodila španielskym rodičom v Maroku, kde sa tiež prvýkrát vydala. Do Paríža prišla v roku 1962, kde sa na diskotéke náhodou zoznámila so stúpajúcou hereckou hviezdou Alainom Delonom. Ich búrlivé manželstvo trvalo od roku 1964 do roku 1969.

O rozvod síce Delon požiadal už v roku 1967, no ostali žiť pod jednou strechou. Neskôr sa vydala a používala meno Barthélémy. Vo svojej biografii opísala temné obdobie, ktoré prežila počas manželstva s Delonom, ktorý ju podvádzal. Dokonca hovorila aj o pekle s drogami, do ktorého skĺzla kvôi ťažkému obdobiu.

Zdroj: ČTK 

Foto: profimedia

Tagy: Alain Delon Nathalie Delonová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov