Vystriedala až deväť manželov: Slávnu hviezdu pochovali v Budapešti päť rokov po smrti

Zsa Zsa Gabor
14.07.2021Herci a herečkyV Budapešti uložili na prominentnom cintoríne Kerepesi urnu s popolom americkej herečky maďarského pôvodu Zsa Zsa Gaborovej, ktorá zomrela v roku 2016 v Los Angeles.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Urnu do jej rodnej krajiny dopravil posledný manžel niekdajšej hollywoodskej hviezdy princ Frédéric von Anhalt, napísala agentúra Reuters. Extravagantná diva za svojho života pútala pozornosť najmä svojím životným štýlom a deviatimi manželstvami.

Gaborová si podľa von Anhalta priala byť pochovaná v rodnej krajine, rovnako ako jej otec. Urnu s tromi štvrtinami jej popola preto doviezol cez Britániu a Nemecko do Budapešti. Využil okno, ktoré sa otvorilo v čase uzatvárania hraníc kvôli pandémii covidu-19, poznamenala agentúra Reuters. Zvyšná štvrtina spopolnených pozostatkov Gaborovej zostane podľa von Anhalta v Los Angeles.

"Mala prvú triedu, mala svoje vlastné sedadlo a pas, všetko. Bola to jej posledná cesta, vždy cestovala prvou triedou, mala svoje šampanské, kaviár," uviedol von Anhalt, za ktorého sa herečka vydala v roku 1986 a s ktorým zostala až do svojej smrti v decembri 2016, keď mala 99 rokov.

Von Anhalt uložil urnu s popolom Gaborovej do hrobu spolu s jej obľúbenými ružovými a žltými ružami na cintoríne v maďarskej metropole, kde je pochovaný rad slávnych maďarských hercov, spisovateľov a básnikov. Ceremónie, ktoré sa podľa agentúry DPA zúčastnili desiatky ľudí, sprevádzala hudbou rómska kapela.

Gaborová sa narodila v roku 1917 v Budapešti do bohatej rodiny a v 30. rokoch minulého storočia sa stala Miss Maďarska. Za druhej svetovej vojny, rovnako ako jej sestry, odišla do Spojených štátov. V rodnej krajine vtedy nechala svojho prvého manžela, tureckého diplomata Burhana Asafa Belgeho. V USA hrala v desiatkach filmov a televíznych seriálov, okrem iného v snímke Moulin Rouge režiséra Johna Hustona z roku 1952 a vo filme Orson Welles Dotyk zla z roku 1958.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/AP Photo/Kevork Djansezian, Video: Youtube

Tagy: Frederick von Anhalt

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov