V Bratislave vznikne nové kino: Tento moderný dizajn s výhľadom na zeleň si hneď obľúbite

15.09.2021ZaujímavostiEdison Filmhub je názov nového kina a kaviarne, ktoré v Bratislave buduje spoločnosť Film Europe. Tá zverejnila prvé vizualizácie pripravovaného prvého butikového kina, ktoré sa bude nachádzať na Baštovej ulici. Nadviazať má na vyše dvojročnú prevádzku kina s rovnakým názvom v centre Prahy. Informoval o tom PR manažér Marek Suchitra.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Edison Filmhub má podľa neho nadviazať na bohatú tradíciu jednosálových kín: "Mnohé z nich po digitalizácii v centre Bratislavy zanikli. Diváci prišli o jedinečné komorné filmové prostredia, ktoré kultivovali bratislavského genia loci." Nové kino má byť prijemným prostredím, v ktorom budú mať diváci možnosť stráviť celý deň. Dve kinosály budú v dopoludňajších hodinách slúžiť na prednášky, prezentácie alebo študentské či seniorské projekcie. Do kinosály bude prúdiť denné svetlo s výhľadom na zeleň.

V dvoch kinosálach sa bude premietať osemkrát denne. Program ponúkne festivalový film, slovenskú tvorbu, študentské filmy či kvalitný mainstream. "V dramaturgii kina nebudú chýbať diskusie, cykly, filmové festivaly či iné kultúrne podujatia." dodal Suchitra s tým, že prvé podujatie si budú môcť diváci vychutnať už o pár dní. Pripravovaný priestor Edison Filmhub bude počas festivalu Biela noc (17. 9 - 3. 10.) hostiť výstavu Doroty Sadovskej.

Architektúra a dizajn celého priestoru sa budú niesť v minimalistickom duchu, doplnené interiérovými prvkami typickými pre 30. roky minulého storočia. Túto kombináciu inšpirovanú kinom v Prahe realizuje architektonické štúdio JRKVC. "Peter Jurkovič a Kristína Tomanová dokázali v komorných priestoroch vytvoriť štedré zázemie pre dve pohodlné kinosály a dizajnovú kaviareň. Majú skvelý cit pre kombináciu moderných a minimalistických prvkov s útulnými a teplými kontrastami. Na materiálovom a svetelnom dizajne kinosál spolupracujeme so štúdiom Crafting Plastics," priblížil projekt jeden z jeho autorov Dominik Hronec. Otvorenie kina naplánovali na koniec roka 2022.

Zdroj: TASR 

Foto: Film Europe

Tagy: kino Bratislava Edison Filmhub Film Europe

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov