Máme sa na čo tešiť: Najočakávanejší český film o božskom Kájovi bude čoskoro v kinách

26.09.2021Novinky v kináchJeden z najočakávanejších českých filmov, dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej Karel, príde do kín 7. októbra. V ten istý deň vyjde zároveň vo vydavateľstve Supraphon i soundtrack v podobe CD dvojalbumu, LP trojalbumu a v digitálnych formátoch. Informovala o tom PR manažérka Adriana Čahojová.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Sedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom. Emocionálne silná obrazová výpoveď je, samozrejme, plná maestrovej hudby. Zrodil sa preto nápad ponúknuť fanúšikom tiež spomienku v podobe albumov 2CD a 3LP, ktoré zahŕňajú maximum piesní z filmu.

Vznikol tak pestrý súbor viac než 40 chronologicky zoradených trackov bezkonkurenčne najobľúbenejšieho speváka v histórii českej hudby. Ide o cenný príspevok do ohromujúcej diskografie Karla Gotta, príspevok v súvislostiach vzniku jedinečný a neporovnateľný s bežnými kompiláciami. 

Výnimočný titul vychádza v obale s grafikou filmového plagátu. Obsiahly buklet je naplnený historickými fotografiami, reportážnymi snímkami z natáčania i osobnými spomienkami režisérky Malířovej Špátovej a spevákovej manželky Ivany. Soundtrack Karel vydáva Supraphon v spolupráci s Karel Gott Agency a Bonton filmom v deň premiéry filmu, ktorá bola po odkladoch spôsobených pandémiou napokon stanovená na 7. októbra.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR / Pavel Neubauer; Video: YouTube/Totalfilm.cz

Tagy: Karel Gott

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov