Obrovská tragédia počas nakrúcania filmu: Alec Baldwin je v šoku, chce pomôcť rodine zosnulej

23.10.2021Herci a herečkyAmerický herec Alec Baldwin vyjadril v piatok "šok a zármutok" v súvislosti s tragédiou, keď pri štvrtkovom natáčaní filmu nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku Halynu Hutchinsovú a postrelil režiséra Joela Souzu, píše agentúra AFP.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili môj šok a smútok v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá pripravila o život Halynu Hutchinsovú, manželku, matku a našu hlboko obdivovanú kolegyňu. Plne spolupracujem s vyšetrovateľmi na objasnení toho, ako k tejto tragédii došlo," napísal Baldwin na Twitteri. Dodal, že je v kontakte s jej manželom a ponúka svoju podporu jemu aj jeho rodine.

K tragédii došlo v americkom štáte Nové Mexiko pri natáčaní westernu s názvom "Rust", v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchinsová a Joel Souza "boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin," uviedol šerif okresu Santa Fe.

Zbraň slúžila ako rekvizita. Postrelenú 42-ročnú kameramanku s ukrajinskými koreňmi previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Režiséra (48) so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili, uviedla podľa AFP na Twitteri herečka Frances Fisherová, ktorá vo filme hrá jednu z postáv. Fisherovú o tom údajne informoval sám Souza prostredníctvom textovej správy.

Nakrúcanie filmu sa odložilo

V súvislosti s incidentom nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie. Vo vyhlásení pre americké médiá produkčná spoločnosť filmu podľa AFP uviedla, že hercov a štáb tragédia "hlboko zarmútila" a  rodine zosnulej kameramanky i jej blízkym vyjadrujú úprimnú sústrasť. "Nakrúcanie filmu sme na neurčitý čas zastavili a plne spolupracujeme s vyšetrovateľmi zo Santa Fe," uvádza sa vo vyhlásení.

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je odsúdený za vraždu na trest smrti obesením. Obaja sa následne vydajú na útek. Baldwin je súčasne aj producentom filmu.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/Jim Weber/Santa Fe New Mexican

Tagy: Alec Baldwin

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov