Smutná správa! Po dlhej a ťažkej chorobe zomrela predstaviteľka Nšo-či z filmu Winnetou

23.11.2021Herci a herečkyVo veku 81 rokov zomrela v pondelok v obci Guingamp v Bretónsku francúzska herečka Marie Versiniová, ktorú preslávila úloha Indiánky Nšo-či vo filme Winnetou zo 60. rokov minulého storočia. Informoval o tom v utorok spravodajský portál t-online.de. Podľa informácií denníka Bild, ktorý sa odvolal na herečkinu blízku rodinu, zomrela po dlhej a ťažkej chorobe.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Marie Versiniová sa narodila 10. augusta 1940 v Paríži. Už ako 17-ročná bola najmladšou členkou slávneho divadla Comédie-Française. Jej prvá filmová rola bola v britskom filme "A Tale of Two Cities" z roku 1958. O päť rokov neskôr si zahrala svoju životnú rolu, keď stvárnila Winnetouovu mladšiu sestru v rovnomennom filme. Neskôr sa objavila i v ďalších dobrodružných filmoch nakrútených podľa kníh Karla Maya.

V roku 1974 sa Versini vydala za spisovateľa a režiséra Pierra Vialleta, v ktorého filmoch sa objavila pri rôznych príležitostiach, napríklad v roku 2010 na počesť Roberta Schumanna. Marie Versini strávila väčšinu svojho života so svojím manželom na atlantickom ostrove Ré, niekedy aj v Paríži.  

Celkom sa objavila v 33 celovečerných filmoch, no z tieňa jej role Nšo-či sa už nikdy nevymanila. Napísala životopisnú knihu pod názvom "Bola som Vinnetouova sestra". Pred dvoma rokmi herečka utrpela vážne zranenia pri páde vo svojom parížskom byte – išlo o viacnásobné zlomeniny i zranenie hlavy. Zotavovala sa len pomaly a potrebovala pomoc ošetrovateľského personálu. 

Zdroj: TASR  telkac 

Foto: Repro foto YouTube/MasterMajkl, Vera Prusova

Tagy: Marie Versiniová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov