Koniec špekuláciám: Veľké oznámenie oscarového herca! Kandidovať za guvernéra nebudem

01.12.2021Herci a herečkyAmerický herec Matthew McConaughey sa nebude uchádzať o post guvernéra svojho rodného štátu Texas. Oznámil to v nedeľu po niekoľkých mesiacoch verejného pohrávania sa s touto myšlienkou, píše agentúra AP.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Držiteľ Oscara vo videonahrávke zverejnenej v nedeľu večer uviedol, že politická kariéra nie je "v tejto chvíli" cestou, ktorú si vyberá. Podľa vlastných slov sa bude namiesto toho zameriavať na podporu spoločností a nadácií, ktoré vytvárajú podmienky pre to, aby uspeli iní.

Herec veľa študoval, ale za guvernéra kandidovať nebude

McConaughey (52), ktorý účinkoval v desiatkach filmov ako Kontakt, Klub poslednej nádeje, Interstellar či Slušní chlapci, opakovane pripustil, že zvažoval kandidatúru za guvernéra. Nikdy však neprezradil, za ktorú stranu by kandidoval, a tiež sa vyhýbal vyjadreniam o konkrétnych politických postojoch, najmä k sporným otázkam v Texase.

V posledných dvoch rokoch sa venoval politickým téma, veľa študoval a veľa sa naučil. "Politici? Tí dobrí nám môžu pomôcť dostať sa tam, kam sa potrebujeme dostať," povedal v novom videu. "Ale povedzme si to jasne, nemôžu pre nás nič urobiť, ak sa sami nerozhodneme urobiť niečo pre seba." Voľby guvernéra Texasu sa črtajú ako jedny z najvýraznejších politických súbojov v USA v roku 2022, píše AP.

Republikánsky guvernér Greg Abbott sa bude uchádzať o tretie funkčné obdobie, pričom demokrat Beto O'Rourke po neúspešných kandidatúrach do Senátu USA a za prezidenta oznámil, že bude jeho vyzývateľom.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/AP/Willy Sanjuan/Invision

Tagy: Matthew McConaughey

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov