Prvý veľký ROZHOVOR s Baldwinom: Zrútil sa v priamom prenose! Za jej smrť nie som zodpovedný

04.12.2021Herci a herečkyAmerický herec Alec Baldwin v rozhovore pre stanicu ABC vyhlásil, že sa necíti byť zodpovedný za úmrtie kameramanky Halyny Hutchinsovej, ktorú omylom zastrelil v októbri pri nakrúcaní filmu Rust. Domnieva sa tiež, že za jej smrť nebude trestne stíhaný.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hlavnou otázkou podľa neho zostáva, kto dal ostrý náboj do pištole používanej pri natáčaní. "Mám pocit, že niekto je zodpovedný za to, čo sa stalo, ale viem, že to nie som ja," povedal Baldwin. 


Mohlo by vás zaujímať: Baldwin čelí ďalšej ŽALOBE: Drsné slová členky štábu! Hral ruskú ruletu, vystrelil bezdôvodne


Ak by som bol zodpovedný, zabil by som sa

"Zabil by som sa, ak by som sa domnieval, že za to som zodpovedný, a to nehovorím ľahkomyseľne," povedal herec v rozhovore s moderátorom Georgom Stephanopoulosom. Prvé úryvky z neho televízia ABC zverejnila už v stredu, Baldwin v nich vyhlásil, že nestlačil spúšť zbrane, z ktorej následne vyšla smrtiaca rana.

"Zostáva vyriešiť len jednu otázku, a to odkiaľ sa vzala tá ostrá nábojnica," povedal ďalej herec, ktorý hral vo filme hlavnú rolu a zároveň ho tiež produkoval. Baldwin tvrdí, že mu Hutchinsová sama povedala, nech zbraň mieri smerom na jej rameno kvôli jednému záberu. Stephanopoulos hercovi povedal, že podľa názoru mnohých ľudí by človek pri natáčaní nemal nikdy mieriť na nikoho zbraňou.

Halyna mi povedala, kam mám mieriť

"Ibaže by ten niekto bol kameramankou, ktorá mi hovorí, kam mám mieriť zbraňou kvôli uhlu jej záberu," povedal Baldwin. Herec sa vraj niekoľko hodín po incidente domnieval, že Hutchinsová utrpela infarkt po vypálení slepej nábojnice. O tom, že ju zastrelil, sa dozvedel až vo chvíli, keď ho vypočúvala polícia. "Predstava, že niekto dal do zbrane ostrý náboj, pre mňa bola mimo reality," povedal.

Baldwin pri rozhovore niekoľkokrát prepukol v plač a o Hutchinsovej povedal, že to bol "niekto, koho mali všetci veľmi radi, a obdivovali ju všetci, ktorí s ňou pracovali". Poznamenal, že rozhovor poskytuje, aby vyvrátil niektoré pochybné predstavy, ktoré o incidente kolujú na verejnosti. "Chcem sa uistiť, že to nevyznie tak, že ja som tu tou obeťou, pretože obete sú tu dve," povedal herec s odkazom na Hutchinsovú a režiséra Joela Souzu, ktorý bol postrelený do ramena.

Nemám čo skrývať, zrejme ma neobvinia

Okolnosti incidentu stále vyšetrujú úrady štátu Nové Mexiko, prokuratúra však zatiaľ nikoho nestíha. "Ľudia, ktorí o tom niečo vedia, mi povedali, že je veľmi nepravdepodobné, že by som bol obvinený z čohokoľvek trestného," povedal Baldwin a poznamenal, že aktívne spolupracuje s políciou a nemá čo skrývať.

Dvaja členovia štábu už podali civilnú žalobu na Baldwina a ďalších členov produkcie, ktorých obviňujú z nedbanlivosti a zavedenia laxných bezpečnostných opatrení na mieste natáčania. Herec však v rozhovore poznamenal, že "vôbec nepozoroval akékoľvek problémy s bezpečnosťou" v čase, ktorý tam strávil. Vyšetrovatelia však už skôr uviedli, že pri natáčaní panovala "určitá nedbanlivosť" pri nakladaní so zbraňami.

Som zničený a zle spím

Veľká pozornosť sa v kauze sústredí na Hannu Gutierezzovú-Reedovú, ktorá ako zbrojárka natáčania mala na starosti zbrane a ich bezpečnosť. Jej právnik ale povedal, že ona ostrý náboj do zbrane nedala a že podľa ich názoru išlo o sabotáž. Vyhlásil tiež, že niekto manipuloval s miestom činu pred príchodom polície a že cieľom tohto rokovania je dostať Gutierrezovú-Reedovú neprávom za mreže.

Baldwin povedal, že je po incidente emocionálne zničený a zle spí. Na otázku, či by nešťastie mohlo byť koncom jeho hereckej kariéry povedal: "Mohlo by byť." Podotkol, že mal zazmluvnené natáčanie ďalšieho filmu. "Ale povedal som si: Chce sa mi po tomto nejako veľmi pracovať?" dodal. Veľkou podporou v ťažkých chvíľach je jeho manželka Hilaria a jeho deti, nedávno jej poďakoval aj na sociálnej sieti Instagram. 

Zdroj: ČTK 

Foto: profimedia, Video: YouTube/ABCNews

Tagy: Alec Baldwin Hilaria Baldwin Halyna Hutchins

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov