Peniaze nie sú všetko: 10 predražených filmov, ktorým to nevyšlo

koláž
30.10.2014Telkáč magazínOčakávania boli vysoké a rozpočty ešte vyššie, no tieto snímky ich nedokázali naplniť. Niektoré utrpeli vysoké straty, iné nezachránili hviezdne mená ani dokonalé štúdiá. Všetky však zarobili oveľa menej ako minuli.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Osamelý jazdec (2013)

Takto by oživenie kedysi obľúbeného žánru určite nemalo vyzerať. Až na pár výnimiek sa veľkorozpočtové westerny ťažko uskutočňujú. Nepomohol ani fakt, že Gore Verbinski a jeho tím minuli hromadu peňazí na efekty. Ba ani to, že Johny Depp stvárnil absurdného Tonta.. Nielenže Osamelý jazdec nebol veľmi kvalitný film, ale aj vďaka nemu vidno, ako sa zmenšil záujem o tento westerny.


Nevráti sa ani v päťke: Piráti z Karibiku znovu bez sexi herečky


Vikingovia (1991)

Ani žiadna fušerina  a ani Antonio Banderas nemohli zachrániť adaptáciu diela od Michaela Crichtona. Čo je horšie, diváci neboli jediní, ktorí utekali z miesta činu. Filmová legenda Omar Sharif totiž priznal, že dočasne skončil s hraním, aby sa jeho meno náhodou nespájalo s touto tikajúcou bombou. Po prerátaní nákladov a zárobok sa Vikngovia zaradili k najväčším kasovým prepadákom v histórii kinematografie.


Bruce Willis a jeho cesta ku sláve: Úžasný príbeh koktavého chlapca


Speed Racer (2008)

Pravdepodobne prvým znamením ochabujúcej schopnosti súrodencov Wachowských (tvorcovia Matrixu) poskytovať zároveň s tvorivými víziami aj nápady, ktoré budú zarábať. Samozrejme, film má aj svojich stúpencov, no nikto nemôže poprieť, že o toto nemal svet až taký veľký záujem. A to tam hral Emile Hirsch akčného hrdinu.

Mamy na Mars (2011)

Strašidelné postavy v rodinom filme o mimozemskom únose. Nuž, toto je jeden z najväčších Disneyho prešľapov. Úbohá účasť počas mučivého prvého víkendu by mohla zmeniť názov filmu – Mars potrebuje lieky proti bolesti. Ale tu treba povedať, že počítačová grafika nezachránila situáciu ani v iných prípadoch vrátane adaptácií videohier.


Batman sa dočká nového filmu: Netopierí hrdina v LEGO podobe


47 Ronin (2013)

Ronin stratil svojho pána a s ním aj svoju česť. Očividne nie je jediný, kto niečo stratil, pretože tvorcovia filmu sa určite nemôžu pochváliť ziskom. Notoricky problémový samuraj, ktorého stvárnil Keanu Reeves,  nedostatok rozpoznateľných tvárí a niekoľko výrobných zmien, vďaka ktorým sa zvýšil účet za štúdio, a dve meškania. Toto všetko spôsobilo, že Ronin nemal žiadnu šancu na to, aby sa mu vrátili počiatočné vklady.


Mohlo by vás zaujať: Nespokojný Keanu Reeves o ponukách z Hollywoodu: Je to naprd


Sahara (2005)

Dobré obsadenie znamenalo v tomto prípade neštandarné a finančne náročné výhody smerujúce k tým najväčším hviezdam. Sahara je prípad, kedy sa odmeňovalo zlyhanie. Každý krok videli tvorcovia cez peniaze a ich nedostatok bol dôvodom všetkých problémov bez ohľadu na to, či sa dali riešiť alebo nie. Dá sa povedať, že po finančnej stránke to je ekvivalent k tekutému piesku. No, aj v tejto Sahare ho bolo dostatok.

Zoom (2006)

Už ste niekedy počuli o tomto filme? Nuž, to bolo jasné. Dokonca ani žaloba od Marvel nemohla spraviť túto imitáciu X-menov dôležitou. Aj reakcie divákov hovoria za všetko: je to milé, ale vôbec netuším, kde minuli tých 75 mil. dolárov.

Posol budúcnosti (1997)

Postapokalyptický western s Kevinom Costnerom znamenal jediné – prepadák. Ani jeho ďalší film s tematikou konca sveta Vodný svet sa bohvieako neujal. Ten však aspoň dokázal pokryť náklady, čo sa Poslovi budúcnosti absolútne nepodarilo.  Ak by sme brali tento film ako zásielku, určite by bol vrátený odosielateľovi.


10 najdrahších filmov všetkých čias a čo ste o nich nevedeli


Jack, zabijak obrov (2013)

Osem mesačné meškanie a množstvo rozprávkového oparu spôsobili, že ani náročné dobrodružné a akčné scény nemusia zaručiť úspech. Nadľahčený príbeh a výkony hercov možno preplávali počas prvého týždňa v predaji na toplist, ale to filmu pomohlo akurát k tomu, aby sa dobre odrazil na cestu dole.

Superman IV (1987)

Aj takto končia superhrdinovia. Štvrtá časť pôvodného Supermana  bola chudobná na akciu, mala nudný príbeh a vyzerala dosť lacno. Na tomto pokračovaní je skutočne vidieť každý dolár. Samozrejme, ten dolár, ktorý naň nepoužili. Tvorcovia žgrlošili a tak to aj dopadlo.  Podarilo sa im síce vďaka skracovaniu rozpočtu znížiť straty, no celkový dojem už nezachránili.


Superman a Batman v jednom filme: Muža z ocele budú nenávidieť!


Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkac.sk

Tagy: Superman Osamelý jazdec Posol z budúcnosti Zoom

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov