Halloweenska dávka strachu: 10 hororov, ktoré musíte vidieť

Horory - koláž
31.10.2014Telkáč magazínKto sa bojí, nech nejde do lesa alebo v tomto prípade, nech nepozerá horory. Ak však holdujete strachu, ste fanúšikmi krvavých scén, psychologických hier a strašidelných zvukov, pripravili sme pre vás pár lahôdok, ktoré vám pokojný spánok určite nezaručia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Exorcista (1973)

Žiadne dieťa by nemalo byť ani vo filme také desivé. Výkon Lindy Blair je tak dokonalý, že pokiaľ ste v démonov neverili, verte že odteraz budete. Ak ste ešte nemali tú česť s Exorcistom z roku 1973, urobte si láskavosť, pozrite si ho a najlepšie pred spaním. Potom veľa šťastia s pokojným spánkom.

Kruh (2002)

Krásne zlovestne natočená videopáska, ktorá obsahuje dostatočne podivné zábery, a potom to zazvonenie telefónu oznamujúce istú smrť do siedmich dní. To prináša sympatický horor s nie až tak sympatickou Samarou a jej vykúkaním z televízora. Mimochodom, ak vám počas sledovania Kruhu zazvoní telefón, infarktové stavy sú samozrejmosťou.

The Shining (1980)

Od malého chlapca, ktorý má strašidelné vízie, až po manžela, ktorý pomaly ale isto upadá do šialenstva a stáva sa z neho vražedný maniak. Klasika inšpirovaná knihou Stephena Kinga ponúka dostatok priestoru na strach.

Improvizované umenie: Toto sú najlepšie scény, ktoré vznikli náhodou

Satan prichádza (1976)

Zabudnite na všetky fámy o nešťastí, ktoré sprevádzajú hercov a celý tím počas tvorby filmu, pretože tento je sám o sebe dostatočne strašidelný a nepríjemný. Nikdy neadoptujte cudzie dieťa bez toho, aby ste stretli jeho rodičov alebo aspoň videli ich fotku. A ak vás desia strašidelné deti, tak si môžete byť istí, že malý Damien sa vám zavŕta do mozgu a vynorí sa pri každej nočnej more. Scény z tohto filmu vám rozpumpujú krv v žilách tak ako žiaden iný horor.

Hory majú oči (2006)

Príbeh, ktorý ukazuje príšerné stránky ľudskej prirodzenosti prejavujúcej sa pod obrovským tlakom. Rodinná dovolenka sa mení na boj o holý život v rozľahlej púšti bez akýchkoľvek známok života. Ale skutočne sú tam sami? Nuž, stretnutie so svokrom nebude jediná hororová udalosť počas výletu.

Ohromujúce katastrofické filmy: Toto všetko už nivočilo Zem!

Záhada Blair Witch (1999)

Natočiť dokument o čarodejnici z Blair nemusí byť vždy až taký dobrý nápad. To už stihla zistiť aj partia študentov, po ktorých ostal len materiál zo samotného nakrúcania. A ten si ako diváci budete môcť pozrieť. Amatérska a roztrasená kamera bez hudby, počuť môžete len výkriky a rozhovory hlavných aktérov. Niežeby to bolo brutálne strašidelné, ale pátrať po niečom do lesa sa hrnúť určite nebudete. 

Paranormal Activity (2007)

Nízkorozpočtový film natočený v štýle Záhady Blair Witch je jednoduchý, zato však dostatočne efektívny. Svojské budovanie napätia však stojí za to, pretože už nikdy nebudete spávať tak pokojne ako predtým.

Texaský masaker motorovou pílou (1974)

Úprimne, v tomto filme nie je veľa toho, z čoho by ste nemali strach. Kultová snímka prináša odpudzujúcu pravdu o tom, že Texas je plný šialencov. Jednoducho sa pohrá s vašimi nervami, takže sa pripravte na celú hodinu psychologického teroru.

TOP filmoví mimozemšťania: Týchto by ste stretnúť (ne)chceli!

Saw (2004)

Čo všetko ste ochotní spraviť pre to, aby ste prežili? Keď sa zobudíte pripútaný v starej umývarke v čase, keď vaše mesto terorizuje brutálny vrah Jigsaw, nemáte veľa možností. Buď zabijete, alebo zomriete. Prípadne oboje.

Nočná mora v Elm street (1984)

Ako keby ľudia trpiaci nespavosťou nemali dosť problémov aj bez nočnej mory. Vrah Freddy Krueger sa však neobjavuje len v snoch a budíček vás ho určite nezbaví. Bude vás nasledovať aj do reálneho života.

Najlepší filmoví záporáci: Týchto je na druhej strane škoda!

Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkac.sk

Tagy: horor Kruh Exorcista Saw Blair witch

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov