Boj o diváka bude drsnejší: Slovenským televíziám prichádza konkurent

Netflix
28.02.2015Telkáč magazínAmerická webová videopožičovňa a televízia Netflix ponúkne najneskôr v budúcom roku svoje služby aj v Česku. Píšu to Hospodárske noviny (HN) na základe vyjadrenia šéfa komunikácie firmy Cliffa Edwardsa. Netflix pôsobí už vo viac ako 50 krajinách sveta, napríklad vlani na jeseň začal prevádzku v Nemecku. Kladný ohlas si získali aj seriály z vlastnej produkcie. Podľa posledných informácií mieri aj na Slovensko.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Edwards denníku potvrdil, že firma počíta s expanziou do Českej republiky najneskôr počas roka 2016. Pôvodné seriály Netflix z posledných rokov ako House of Cards alebo Orange Is the New Black sú vysoko hodnotené aj českými divákmi, ktorí sa k nim ale zatiaľ mohli dostať väčšinou len prostredníctvom pirátskeho sťahovania alebo až po vydaní na DVD.


Bolek Polívka ako vyšetrovateľ: Divákmi cenený seriál pokračuje


Firma začínala v roku 1997 ako požičovňa DVD, ktoré v rámci USA posielala poštou. Prelomom bolo ale o desať rokov neskôr zavedenie prehrávanie cez internet. Neskôr navyše firma okrem ponuky filmov a seriálov z cudzej produkcie začala vytvárať aj vlastné snímky, a konkuruje tak treba káblovým televíziám HBO alebo Showtime. Netflix má podľa HN 57 miliónov užívateľov a vlani zarobil pred zdanením 402 miliónov dolárov.

Americká internetová televízia mieri aj na Slovensko. Svoje služby ponúkne na budúci rok. Netflix si zakladá na tom, že za jeden poplatok môžu diváci pozerať neobmedzené množstvo hodín programu bez prerušovania reklamami. "Ak budú chcieť televízie konkurovať, budú musieť ponúkať viac áčkových filmov," povedal pre denník odborník na elektronické médiá Ondrej Macko. Televízia chce podľa informácií denníka vysielať aj slovenské seriály.

Zdroj: ČTK  telkac.sk  TASR 

Foto: Netflix

Tagy: Netflix

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov