Kuriózne pozadie nakrúcania novej bondovky: Chaos, úplatky... a táto kráska!

Nová bond girl
30.03.2015Filmové novinkyProdukcia pripravujúca nový, už 24. film o agentovi 007 Jamesovi Bondovi navnadila fanúšikov po celom svete zverejnením oficiálneho traileru, ktorý od piatku len na serveri YouTube nazbieral viac ako štyri milióny zhliadnutí. Kombinácia Jamesa Bonda s mexickou zločinnosťou a chaosom už samy o sebe sľubujú zaujímavý kokteil plný traskavých situácií.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Z pozadia natáčania, ktoré v Mexiku začalo 19. marca, sa vynárajú príbehy, ktoré by samy o sebe stačili na špionážny film, napísal spravodajský server GlobalPost.


Záporák v novom Jamesovi Bondovi bude TOP: Craiga čaká ťažký kaliber!


SCENÁR FILMU SPECTRE UKRADLI HACKERI

V decembri minulého roka, kedy bol ešte James Bond od Mexika na hony ďaleko, sa filmové štúdio Sony Pictures stalo obeťou toho, čo jeho šéfovia označili za "najväčší počítačový útok v amerických dejinách" (čo sa však dá veľmi ťažko overiť). Americké rozviedky ukázali obviňujúcim prstom na Severnú Kóreu, ktorá podľa nich hackerským útokom reagovala na komédiu The Interview z dielne štúdia Sony o pláne zavraždiť severokórejského vodcu Kim Čong-una. Hackeri z počítačov štúdia Sony získali celú škálu zahanbujúcich e-mailov a tiež scenár filmu Spectre, ktorý zverejnili spoločne s kontroverznými podrobnosťami týkajúcimi sa natáčania v Mexiku.

MEXICKÁ VLÁDA PODPLATILA BONDA?

Tretieho marca priniesla internetová stránka Tax Analysis informáciu založenú na uniknutých e-mailoch štúdia Sony, podľa ktorej mexickí činitelia poskytli filmárom 14 až 20 miliónov dolárov daňových úľav na natáčanie bondovky. Výmenou údajne požadovali zásadné úpravy scenára, ktoré by pomohli vylepšiť obraz Mexika. Medzi tieto úpravy mala patriť zmena národnosti zabijaka tak, aby nešlo o Mexičana, zábery modernej panorámy hlavného mesta Mexika namiesto miestnych chudobných štvrtí a výmeny scény súboje v klietke za tradičný dušičkový sprievod. Daňové úľavy pre filmy sú bežné, avšak požadovať za ne zásadné úpravy vrátane zmeny národnosti - to je ďaleko za hranicou obvyklých krokov, napísal Tax Analysis. Vzápätí potom v mexických novinách vyšli správy s titulkami: Mexiko podplatilo Jamesa Bonda.

MEXICKÁ BOND GIRL

Len niekoľko dní pred začiatkom nakrúcania oznámilo štúdio Sony, že úlohu "Bond girl" Estrelly získala mexická modelka a herečka Stephanie Sigmanová. Tiež to podľa tvrdenia Tax Analysis založeného na ukradnutých e-mailoch požadovali mexickí činitelia; podľa produkcie sa ale o obsadenie Mexicanky do tejto role uvažovalo od počiatku.


Poriadne sexi Bond girls: Toto sú naj ženy, ktoré opantali agenta 007


BOND HRDINOM AJ V SKUTOČNOM SVETE?

Kým tím v sobotu pokračoval v nakrúcaní, zhromaždili sa neďaleko aktivisti s transparentom, na ktorom Jamesa Bonda žiadali, aby našiel 43 mexických študentov, ktorých pred pol rokom uniesli skorumpovaní policajti a nájomní zabijaci miestneho drogového kartelu. "Pomôž, 007! Prosíme o tvoju pomoc pri hľadaní 43 študentov z Ayotzinapy. Zatvor do väzenia gang skorumpovaných úradníkov!" stálo na transparente. Úrad mexického vrchného prokurátora už pred časom uviedol, že kartel telá mŕtvych študentov spálil na skládke a to, čo zostalo, hodil do rieky. Rodiny zmiznutých to ale odmietajú prijať a žiadajú, aby pátranie pokračovalo.


Herec Sean Bean: Búrlivák, ktorý si musel zvyknúť na umieranie


FILMOVÝ ŠTÁB SPÔSOBIL CHAOS V MEXICKEJ STAREJ ŠTVRTI

Minulý týždeň nakrúcal štáb scénu výbuchu a hromady sutín v historickej časti hlavného mesta Mexika. Scéna okrem iného zahŕňala aj skutočný obrnený voz mexickej polície ženúci sa plnou rýchlosťou ulicami. Prizerajúcich sa síce akčná scéna nadchla, ale našli sa aj špekulanti, ktorým prekážalo zablokovanie dopravy v už tak dosť upchatých uliciach, hluk a pokles obratu v obchodoch v historickej štvrti, ktorý údajne dosiahol 20 až 40 percent. "Nemám nič proti tomu, aby tu natáčali, ale za straty by sme mali dostať kompenzácie," vyhlásil majiteľ jedného z pouličných stánkov.

Zdroj: ČTK  Foto: SITA 

Foto: SITA

Tagy: James Bond Spectre 007 Mexiko

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov