FOTO Veľkofilm s krásnou Táňou Pauhofovou: Z tohto Hitlera ide strach!

Veľkofilm Lída Baarová začali nakrúcať na Olšanských cintorínoch
16.04.2015Filmové novinkyV Prahe na Olšanských cintorínoch padla v pondelok (13. 4.) prvá klapka veľkofilmu Lída Baarová. Za účasti väčšiny hereckých hviezd na čele s Táňou Pauhofovou, ktorá stvárňuje hlavnú postavu, a Karlom Markovicsom (Joseph Goebbels), sa začalo nakrúcanie nového česko-slovenského koprodukčného filmu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Úvodnej klapky sa okrem predstaviteľov hlavných úloh zúčastnili aj Simona Stašová a Martin Huba, ktorí v snímke hrajú rodičov Lídy Baarovej a nechýbal Pavel Kríž ako Adolf Hitler.  Prípravy na filmovanie príbehu slávnej hereckej hviezdy trvali takmer 15 rokov. "Niekoľkokrát sme spolu so scenáristom Ivanom Hubačom už naozaj začali pochybovať, či sa nám nakoniec podarí Lídu Baarovú na filmové plátno preniesť. To, že sa začalo konečne nakrúcať, považujem za veľké víťazstvo," netajil svoju radosť režisér filmu Filip Renč.

Film zachytí osudy prvorepublikovej filmovej hviezdy v predvojnovom období od roku 1936, ale aj na konci 2. svetovej vojny. Okrem Českej republiky sa bude nakrúcať tiež v Poľsku a Nemecku. Producentom filmu sa podarilo získať hviezdne medzinárodné obsadenie. Popri rakúskom hercovi Karlovi Markovicsovi si v pripravovanej snímke zahrá aj nemecká hviezda Gedeon Burkhard, ktorý stvárňuje ďalšieho Baarovej životného partnera Gustava Frölicha.


Krásna Lída Baarová: Pletky s nacistami, becherovka a smutný koniec


Veľký záujem médií pri prvej klapke pútal najmä herec Pavel Kříž v úlohe Adolfa Hitlera. "Ten film je predovšetkým o Líde Baarovej. Úloha Adolfa Hitlera tam nie je nijako podstatná a bol by som nerád, keby som zbytočne pútal svojím partom pozornosť," komentoval svoju účasť vo filme Kříž.

Skvelú prácu odvádzajú maskéri i v prípade Táni Pauhofovej. "Lída Baarová bola tmavovláska, ja som červenovláska, takže hrám v čiernej parochni. Ale myslím, že to vôbec nie je poznať a vyzerá to veľmi prirodzene," opísala slovenská herečka každodennú prácu maskérov. Vo filme, ktorý bude na zahraničnom trhu uvádzaný pod názvom Diablova milenka, sa ďalej objavia napríklad Klára Issová, Anna Fialová, Lenka Vlasáková, Jiří Mádl, Kateřina Klausová, Miroslav Táborský, Michal Novotný či Karel Drobný.

Zdroj: TASR 

Foto: Nogup Agency

Tagy: Lída Baarová Táňa Pauhofová Karol Markovics

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov