Ambiciózny veľkofilm je hotový: Kedy sa dočkáme trháku s Pauhofovou?

Veľkofilm Lída Baarová začali nakrúcať na Olšanských cintorínoch
08.06.2015Filmové novinkyPosledný deň nakrúcania má za sebou štáb snímky Lída Baarová. Tím na čele s režisérom Filipom Renčom a scenáristom Ivanom Hubač strávil za kamerou viac ako 50 dní. Teraz putuje materiál na pol roka do strižne a trikového štúdia. Premiéru by film vznikajúci v česko-slovenskej koprodukcii mal mať začiatkom roka 2016, oznámil hovorca tohto projektu Karel Mchitarjan.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pripomenul, že v titulnej úlohe sa predstaví Táňa Pauhofová, v úlohe ríšskeho ministra propagandy Goebbelsa zas rakúska hviezda Karl Markovics. "Posledné scény vznikali v budove bývalej Živnostenskej banky. Tá sa premenila na kanceláriu Adolfa Hitlera v podaní Pavla Kríža. Tomu sa tam príde sťažovať Goebbelsovho manželka, ktorú hrá Lenka Vlasáková, na milenecký vzťah svojho manžela s českou herečkou," uviedol hovorca.

Podľa Renča išlo o najnáročnejšie nakrúcanie v jeho živote. "Ale z ničoho som nemusel ustupovať, čo pre mňa bolo extrémne dôležité. Veď sme na tomto projekte s Ivanom Hubačom pracovali skoro 15 rokov," komentoval režisér.


Mohlo by vás zaujať: Film o kontroverznej českej herečke: Konečne sa prešlo k činom


Film ešte pred svojím dokončením budí veľký záujem v zahraničí, kde sa bude uvádzať pod názvom Diablova milenka. "Už teraz je isté jeho uvedenie v nemecky hovoriacich krajinách, o ďalších trhoch intenzívne rokujeme," podotkol Filip Albrecht z produkčného tímu. Film zachytí predvojnovú dobu aj koniec druhej svetovej vojny, obdobie, ktoré sa výrazne podpísalo na kariére aj súkromí herečky. Pauhofová musela zmeniť farbu vlasov, pretože Baarová bola tmavovláska.

V ďalších úlohách sa objaví nemecký herec Gedeon Burkhard, stvárňujúci ďalšieho partnera Baarovej Gustava Fröhlicha, Klára Issová a Zdena Procházková, ktorá si zahrá titulnú hrdinku vo vyššom veku. Rozpočet snímky je 80 miliónov českých korún.


Mohlo by vás zaujať: FOTO Veľkofilm s krásnou Táňou Pauhofovou: Z tohto Hitlera ide strach!


Prvé zábery boli natočené už pred Veľkou nocou na vrchole zasneženej zjazdovky Pláně nad Špindlerovým Mlýnem, ktorý nahradil švajčiarskej centrum Davos. Podľa režiséra nejde o herečkin životopis, ale o výsek z jej života od roku 1936. "Bude odrazom doby i českej mentality umeleckého sveta 30. a 40. rokov u nás aj v Nemecku," povedal.

Zdroj: ČTK 

Foto: Nogup Agency

Tagy: Lída Baarová Táňa Pauhofová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov