Diváci sa hnevajú, režisér sa bráni: Ten film som neokopíroval!

Autá
08.07.2015Filmové novinkyVeľké sklamanie zažíva množstvo čínskych divákov, ktorí sa vydajú do kuna na nový animovaný film z domácej produkcie, ktorého názov v preklade znamená Autoboti. Podľa kritických názorov, ktoré sa objavili na internete, ide o obyčajnú – a navyše veľmi zlú – kópiu snímky Autá amerického štúdia Pixar, napísal spravodajský server CNN.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Režisér Autobotov i produkčná spoločnosť samozrejme podobné obvinenia odmietajú a tvrdia, že „nezávisle vytvorili originálny film“.


Mohlo by vás zaujímať: Výber rozprávok Walta Disneyho: Ktorá je tá vaša naj?


„Viem, že existuje film Autá, ale nikdy som ho nevidel. Nepoznám ani mená hrdinov v ňom,“ uviedol Čuo Ťien-žung, režisér filmu a výkonný šéf produkčnej spoločnosti v reakcii vyžiadanej CNN. Rozčarovaní a naštvaní diváci snímky, ktorá mala v čínskych kinách premiéru 4. júla ale majú iný názor – podľa nich ide o „bezcitnú kópiu“ úspešného amerického filmu Autá. Ten sa v kinách objavil v roku 2006 a o päť rokov neskôr sa dočkal pokračovania.

„Mnoho nič netušiacich divákov berie svoje deti do kina v domnení, že idú na Autá,“ posťažoval sa jeden z užívateľov na čínskom sociálnom serveri Douban, kde možno komentovať a hodnotiť filmy. Autoboti majú priemernú známku 2,1 na päťbodovej škále, kde päť je najlepšie hodnotenie. „Animácia je tak mizerná, že sa nevyrovná ani priemerným domácim komiksom – a je ešte horšia než na, už tak dosť nekvalitnom, plagáte,“ dodal ďalší. Hovorca štúdia Disney, ktoré Pixar vlastní, uviedol: „Zdieľame rovnakú obavu ako mnoho užívateľov internetu a filmových divákov v Číne, ale zatiaľ to nebudeme viac komentovať.“

Čuo dodal, že autá v jeho filme napodobňujú hračky – a má na ne autorské práva. „Nie sú snáď autá, ktoré vidíte na ulici, podobné? Alebo keď bude niekto vyzerať rovnako ako vy, porušuje tým snáď zákon?“ uviedol Čuo, podľa ktorého je hlavná dejová linka Autobotov úplne odlišná než u Áut. „Naším cieľom je naučiť deti premýšľať a vymýšľať nové veci,“ dodal.

Zdroj: ČTK 

Foto: pixar.wikia.com

Tagy: Autá Pixar Autoboti

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov