Režisér Sam Mendes s bondovkami končí: Spectre je moja posledná

Sam Mendes
19.07.2015Filmové novinkyAnglický režisér Sam Mendes vyhlásil, že pripravovaná snímka Spectre bude jeho poslednou bondovkou. Štyridsaťdeväťročný rodák z Readingu, ktorý nakrútil aj predchádzajúci film o agentovi Jamesovi Bondovi s názvom Skyfall (2012), to uviedol v rozhovore pre BBC.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Pôvodne som odmietol Skyfall a nakoniec som ho nakrútil. Všetci moji priatelia ma potom za to pranierovali. Myslím si však, že Spectre bude naozaj mojou poslednou bondovkou, lebo je to veľmi náročná práca a všetko ostatné musíte odložiť nabok. Napriek tomu to však bolo úžasná skúsenosť, ktorá vám zmení život,“ vyhlásil Mendes. Novinka Spectre bude mať svetovú premiéru 26. októbra v Londýne, pričom na Slovensku ju začnú premietať 6. novembra.


Mohlo by vás zaujímať: Poriadne sexi Bond girls: Toto sú naj ženy, ktoré opantali agenta 007


V pripravovanom filme uvidia diváci a diváčky Daniela Craiga, ktorý stvárňuje hlavného hrdinu, Naomie Harris v úlohe Moneypenny či Christopha Waltza ako Oberhausera. Okrem nich sa v snímke predstavia aj Léa Seydoux (ako Madeleine Swann), Monica Bellucci (Lucia Sciarra), Ralph Fiennes (M), Dave Bautista (Mr. Hinx), Ben Whishaw (Q), Andrew Scott (Denbigh) či Rory Kinnear (Tanner). Film ponúkne zábery z Rakúska, Ríma, Maroka či Mexika.

Sam Mendes má na konte Oscara za réžiu drámy Americká krása (1999), ktorá v roku 2000 na udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied zvíťazila i v kategóriách Najlepší film, Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Kevin Spacey), Najlepší pôvodný scenár (Alan Ball) a Najlepšia kamera. Na konte má aj snímky Cesta do zatratenia (2002), Mariňák (2005), Núdzový východ (2008), Všade dobre, prečo byť doma? (2009) a spomínaný Skyfall. Režíroval tiež viacero ocenených divadelných hier. Za prínos divadelnému umeniu mu kráľovná Alžbeta II. v roku 2000 udelila titul CBE (Commander of the Order of the British Empire) a v roku 2005 získal od Asociácie britských režisérov cenu za celoživotné dielo. 

Zdroj: SITA  lu 

Foto: SITA

Tagy: James Bond Sam Mendes Spectre

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov