Nová rola pre ženského miláčika: Fešák z Twilightu si zahrá astronauta

Robert Pattinson
28.08.2015Filmové novinkyAnglický model, herec a producent Robert Pattinson sa predstaví v pripravovanej sci-fi snímke francúzskej režisérky Claire Denis. Film, ktorý zatiaľ nemá oficiálny názov, nakrútia v anglickom jazyku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dvadsaťdeväťročného rodáka z Londýna obsadili do roly astronauta. Príbeh snímky sa bude odohrávať "v budúcnosti, ktorá pripomína súčasnosť". O námet sa postarala Denis spolu s jej pravidelným autorským partnerom Jean-Polom Fargeauom. Scenár píše 69-ročná filmárka spolu so Zadie Smith a jej manželom Nickom Lairdom. Nakrúcať chcú začať na budúci rok.


Robert Pattinson obhajuje Twilight: "Nie sme zlý príklad pre ženy!"


Produkciu majú na starosti Oliver Dungey, Laurence Clerc a Olivier Thery Lapiney z parížskej spoločnosti Alcatraz Films a Claudia Steffen a Christoph Friedel z nemeckej firmy Pandora Film Produktion. Na novinke sa budú podieľať aj dánsko-islandský umelec Olafur Eliasson, astrofyzik Aurélien Barrau či hudobník Stuart A. Staples z kapely Tindersticks. 

Robert Pattinson na seba upozornil ako Cedric Diggory vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša (2005). Skutočne sa však preslávil až ako upír Edward Cullen z päťdielnej série filmových adaptácií romantickej ságy Twilight (2008 - 2012). Zahral si aj v romantickej dráme Nezabudni na mňa (2010), na ktorej spolupracoval aj ako výkonný producent, či filmoch Voda pre slony (2011), Miláčik (2012), Cosmopolis (2012), Mapy ku hviezdam (2014) alebo Tulák (2014). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Robert Pattinson Claire Denis

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov