Vydražili kús filmovej histórie: plagát z Disneyho Snehulienky

Snow White and the Seven Dwarfs
22.07.2014Filmové novinkyBRATISLAVA - Farebný plagát k animovanému filmu Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937) s rozmermi šesť krát 2,7 metra vydražili v sobotu 19. júla v Dallase.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nový majiteľ, ktorého meno nezverejnili, zaň v dražbe spoločnosti Heritage Auctions zaplatil 10 755 amerických dolárov (v prepočte zhruba 7 950 eur). Aukčná spoločnosť pritom odhadovala, že sa predá aspoň za desaťtisíc dolárov (približne 7 390 eur). Plagát vytlačili v roku 1937 v Anglicku a mal slúžiť na tamojšiu prezentáciu animovaného filmu. Dlhé roky bol majetkom súkromného zberateľa.

Snímka Snehulienka a sedem trpaslíkov vznikla v štúdiu Disney na námet rozprávky bratov Grimmovcov. Je vôbec prvým celovečerným animovaným filmom, ktorý kedy nakrútili. Americká Akadémia filmových umení a vied vďaka nej v roku 1939 udelila Waltovi Disneymu čestného Oscara za to, že jeho výnimočná inovácia očarila milióny divákov a diváčok a stal sa tak priekopníkom nového druhu zábavy. Prevzal si jednu veľkú a sedem malých sošiek.

Zdroj: SITA 

Tagy: Disney Snehulienka a sedem trpaslíkov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov