Godzilla a King Kong spoja sily: Projekt však sľubuje ďaleko viac monštier!

Godzilla, King Kong
16.10.2015Filmové novinkySpoločnosti Warner Bros. a Legendary Pictures nakrútia crossoverový film Godzilly a King Konga. Ako uviedli predstavitelia Warner Bros. vo vyhlásení, novinkou chcú nadviazať na úspech snímky Godzilla, ktorou vlani na striebornom plátne oživili príbeh o tomto monštre. V súčasnosti obe spoločnosti pracujú aj na novom filme o King Kongovi. Snímka Kong: Skull Island sa má dostať do kín 10. marca 2017.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film Godzilla vs. King Kong by mali Warner Bros. a Legendary Pictures uviesť do kín v roku 2020. Pred ňou však plánujú ponúknuť pokračovanie spomínaného samostatného filmu o Godzille. V nových filmoch by sa mohli objaviť aj ďalšie monštrá japonskej filmovej spoločnosti Toho ako Mothra, Rodan či kráľ Ghidorah.

Godzilla sa po prvý raz objavila v rovnomennom japonskom filme z roku 1954 a odvtedy v množstve ďalších snímok a počítačových hier. Podľa pôvodného scenára bola dinosaurom, ktorý prežíval v hlbinách oceánu a postupne sa stal ešte nebezpečnejším pre mutácie spôsobené testovaním zbraní hromadného ničenia. V americkej produkcii ponúkli remake titulu už v roku 1998. Zahrali si v ňom Maria Pitillo, Matthew Broderick, Jean Reno či Hank Azaria.

Prvá snímka o King Kongovi vznikla v roku 1933. Odvtedy sa obrovská gorila objavila v mnohých ďalších filmoch i seriáloch. Zatiaľ naposledy do kín uviedli dobrodružné fantasy King Kong (2005) v réžii Petra Jacksona.

Zdroj: SITA  lu 

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov