Zábudlivá rybka v kinách už onedlho: Pozrite si prvý trailer snímky Hľadá sa Dory

Hľadá sa Dory
03.03.2016Filmové novinkyAmerická moderátorka Ellen DeGeneres predstavila prostredníctvom služby YouTube trailer očakávanej snímky Hľadá sa Dory. V pokračovaní úspešného animovaného filmu Hľadá sa Nemo (2003) je ústrednou postavou zábudlivá modrá rybka Dory, ktorá sa rozhodne hľadať svoju rodinu. Hlas jej prepožičala práve 58-ročná zabávačka, ktorá sa tejto úlohy zhostila aj v prvom filme.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vo filme sa ukáže aj klaun očkatý Marlin, ktorého opäť nahovoril Albert Brooks. Ako Marlinovho syna Nema budú diváci počuť Haydena Rolencea, ktorý nahradil Alexandra Goulda. Ďalšie postavy titulu nahovorili napríklad Ed O'Neill, Kaitlin Olson, Ty Burrell, Eugene Levy, Idris Elba, Dominic West a Diane Keaton. Snímka v réžii Andrewa Stantona a Angusa MacLanea sa do slovenských kín dostane 16. júna.


Mohlo by vás zaujímať: Hity roku 2016: Na čo všetko sa v kinách môžeme tešiť?


Príbeh filmu Hľadá sa Dory sa bude odohrávať šesť mesiacov po udalostiach prvého filmu Hľadá sa Nemo. Úspešný titul z produkcie Pixar Animation Studios utŕžil od premiéry v roku 2003 takmer 937 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 876 miliónov eur) a získal Oscara pre najlepší animovaný film. Nominovali ho aj na ďalšie tri ceny americkej Akadémie filmových umení a vied vrátane kategórie Najlepší scenár. Americký filmový inštitút snímku v roku 2008 zaradil do zoznamu desiatich najlepších animovaných filmov všetkých čias.

Ellen DeGeneres je jednou z najznámejších televíznych osobností v USA. Jej tolkšou s názvom The Ellen DeGeneres Show (2003) má úspech u kritiky i divákov, čoho dôkazom je aj zisk vyše troch desiatok cien Daytime Emmy od začiatku vysielania relácie. Venuje sa aj bytovému dizajnu. V auguste 2008 si vzala za manželku herečku Portiu de Rossi.

Zdroj: SITA  lu 

Tagy: Hľadá sa Dory Ellen Degeneres

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov