Samostatný film o pašerákovi z Hviezdnych vojen: Toto môže byť nový Han Solo

Alden Ehrenreich
07.05.2016Filmové novinkyMladého pašeráka Hana Sola v zatiaľ nepomenovanom samostatnom filme o hrdinovi z vesmírnej ságy Hviezdne vojny stvárni Alden Ehrenreich, známy zo snímky Ave, Caesar! (2016). Informoval o tom portál Deadline odvolávajúc sa na nemenované zdroje, podľa ktorých je 26-ročný rodák z Los Angeles vo finálnej fáze rokovaní o účasti na projekte.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímku, ktorá priblíži život Hana Sola pred udalosťami z filmu Hviezdne vojny IV - Nová nádej (1977), nakrútia Phil Lord a Christopher Miller. Na scenári pracujú Lawrence Kasdan a jeho syn Jon Kasdan. Film spomínanej režisérskej dvojice, ktorá má na konte tituly ako Oblačno, miestami fašírky (2009), 21 Jump Street (2012), 22 Jump Street (2014) alebo Lego príbeh (2014), by mali uviesť do amerických kín 25. mája 2018. 

Každý môže byť v koži Hana Sola: Ford draží bundu z Hviezdnych vojen

V súčasnosti pripravujú aj ďalší samostatný film zo sveta Hviezdnych vojen. Réžiu snímky s názvom Rogue One má na starosti Gareth Edwards a predstavia sa v nej Felicity Jones, Forest Whitaker, Diego Luna, Mads Mikkelsen či Ben Mendelsohn. Film sa má do slovenských kín dostať 15. decembra. Okrem toho spoločnosť Disney nakrúca aj ôsmu epizódu pôvodnej vesmírnej ságy. Titul v réžii Riana Johnsona by mal mať svetovú premiéru 15. decembra 2017. 

Alden Ehrenreich debutoval v snímke Tetro (2009) režiséra Francisa Forda Coppolu a zahral si aj v jeho ďalšom filme Twixt (2011). Woody Allen ho zasa obsadil do svojho titulu Jasmínine slzy (2013). Ehrenreich účinkoval aj v snímkach Stokerovci (2013) či Nádherné bytosti (2013). Slávu mu však priniesol spomínaný film Ave, Caesar! v réžii bratov Coenovcov. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Han Solo Hviezdne vojny Alden Ehrenreich

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov