Affleck Batmanom aj producentom: Získa tak Justice League lepšie výsledky?

08.05.2016Filmové novinkyAmerický herec a filmár Ben Affleck sa zhostí úlohy jedného z výkonných producentov pripravovanej snímky o Justice League. Okrem účinkovania v titule, pričom si v ňom zopakuje úlohu Batmana, tak bude môcť 43-ročný rodák z Berkeley v Kalifornii ovplyvňovať nakrúcanie. Podľa informácií magazínu The Hollywood Reporter sa má Affleck podieľať aj na finálnej verzii scenára. Krok je údajne reakciou spoločnosti Warner Bros. na slabšie výsledky filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (2016) a snaha o iný kreatívny prístup.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nakrúcanie prvej časti snímky sa začalo v apríli pod taktovkou Zacka Snydera. Vo filme si zahrajú napríklad aj Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ray Fisher (Cyborg), Ezra Miller (The Flash), Amy Adams (Lois Lane), Amber Heard (Mera), J.K. Simmons (James Gordon), Jeremy Irons (Alfred Pennyworth) či Willem Dafoe, ktorého úlohu však zatiaľ tvorcovia nešpecifikovali. Premiéra filmu je naplánovaná na 17. novembra 2017. 

Affleckovi sa úloha Batmana zapáčila, už si brúsi zuby na ďalšieho: Scenár je hotový!

Ben Affleck, celým menom Benjamin Geza Affleck-Boldt, sa do povedomia verejnosti dostal snímkami Flákači (1995) a Hľadám Amy (1997) režiséra Kevina Smitha. Preslávil sa však najmä vďaka filmu Dobrý Will Hunting (1997). Za scenár, ktorý napísal spolu s Mattom Damonom, získal Oscara a Zlatý glóbus, pričom obaja si v úspešnej dráme aj zahrali. Okrem toho účinkoval aj vo filmoch ako Zamilovaný Shakespeare (1998), Armageddon (1998), Dogma (1999), Najväčšia hrozba (2002), Otcom na plný úväzok (2004), Zabiť eso (2006), Nie je z teba až tak paf (2009), Na odstrel (2009) či v krimidráme Mesto (2010), ktorú rovnako ako snímku Zbohom baby (2007) sám režíroval. V roku 2012 na seba upozornil politickým trilerom Argo, ktorý získal Oscara v kategórii Najlepší film a samotný Affleck si za réžiu vyslúžil napríklad ceny BAFTA a DGA či Zlatý glóbus. Predstavil sa tiež v snímkach Hra na hrane (2013) a Stratené dievča (2014). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Ben Affleck Justice League

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov