VIDEO Nový slovenský film vás úplne očarí: Na festivale získal významné ocenenie

06.09.2016Filmové novinkyDokument Sloboda pod nákladom slovenského režiséra Pavla Barabáša získal na poľskom festivale Spotkania z Filmem Gorskim v meste Zakopane hlavnú cenu. Snímka, ktorá sa zaoberá tatranskými nosičmi, sa dostala do slovenských kín 1. septembra.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Tento vznešený film je o slobode, vášni a sile charakteru. Prostredníctvom výnimočných postáv filmu nám režisér ponúka intímny pohľad do ich sveta. Pokojný štýl dokumentu Sloboda pod nákladom pôsobí blahodarne v kontraste s naším hlučným, agresívnym svetom. Režisér využíva hudbu ako silný, prirodzený a efektívny prostriedok, ktorý umocňuje hlboký dojem. Veľkoleposť tohto citlivého filmu je badateľná vo výroku jedného z mužov, 'Tatry sú jedným z najkrajších pohorí sveta'. A práve z týchto hôr čerpajú nosiči energiu na svoju neuveriteľne ťažkú prácu, ktorú robia s radosťou a pokojom," uviedla na margo víťazstva porota.

Päťdesiatšesťročný Pavol Barabáš, ktorý má na konte napríklad aj filmy Pygmejovia - Deti džungle (2011), Polárnik (2014) alebo Suri (2015), uspel s novinkou aj na nedávnom Medzinárodnom horolezeckom filmovom festivale v Tepliciach nad Metují, kde dostal cenu v kategórii Najlepší dokument. V utorok 6. septembra uvedie snímku v bratislavskom kine Cinemax Bory. 

Zdroj: SITA 

Foto: klubiskra.sk, Video: vimeo.com

Tagy: Sloboda pod nákladom

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov