Film o Brittany Murphy (†32): Bude o kariére, aj o záhadnom úmrtí

Brittany Murphy
25.08.2014Filmové novinkyAmerická televízia Lifetime zverejnila trailer životopisného filmu o herečke Brittany Murphy. Krátke video zobrazuje najzásadnejšie momenty života rodáčky z Atlanty, ktorá zomrela v roku 2009 vo veku 32 rokov. Snímka bude mať premiéru 6. septembra.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hlavnú postavu v očakávanom filme s názvom The Brittany Murphy Story stvárnila Amanda Fuller, herečkinu matku Sharon Murphy si zahrala Sherilyn Fenn. Film bude sledovať začiatky herečkinej kariéry, ako aj jej úmrtie a následné špekulácie o príčinách smrti. Predstavitelia televízie Lifetime neprezradili zdroje, podľa ktorých vznikol scenár, no herečkini rodičia sa údajne na produkcii snímky nepodieľali. O réžiu sa postaral Joe Menendez. 

Brittany Murphy účinkovala vo filmoch ako Bezmocná (1995), Narušenie (1999), Nepovedz ani slovo (2001), 8. míľa (2002), Medové týždne (2003), Dievča z lepšej spoločnosti (2003), Sin City - mesto hriechu (2005) alebo The Ramen Girl (2008).

Zomrela 20. decembra 2009, pričom podľa koronera bol hlavnou príčinou smrti zápal pľúc, svoju úlohu však zohrali aj anémia a zvýšená hladina voľnopredajných liekov proti bolesti a nachladnutiu. Herečkin otec Angelo Bertolotti však s výsledkami pitvy svojej dcéry nesúhlasil, a preto sa rozhodol získať vzorky jej vlasov, krvi a tkaniva, ktoré poslal na nezávislú analýzu do súkromného laboratória.

Výsledky nových testov preukázali, že v herečkinom organizme sa nachádzalo vo vysokých koncentráciách desať ťažkých kovov. Údajne malo ísť o látky, ktoré sa bežne nachádzajú v jedoch na hlodavce, pesticídoch a insekticídoch. Herečkin otec preto tvrdí, že jeho dcéru s najväčšou pravdepodobnosťou niekto otrávil. Jej matka však tieto tvrdenia označila za 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Brittany Murphy

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj