Tom Hanks opäť ako profesor Langdon: Kedy natočia filmové Inferno?

Profesor Robert Langdon v podaní
27.08.2014Filmové novinkySpoločnosti Sony Pictures a Imagine Entertainment začnú s nakrúcaním filmovej adaptácie knihy Dana Browna s názvom Inferno (Peklo) v apríli budúceho roka. Snímka na plátna kín opäť prinesie príbeh harvardského profesora Roberta Langdona v podaní Toma Hanksa.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film inšpirovaný štvrtou knihou zo série, ktorú preslávil román Da Vinciho kód (2003), bude režírovať Ron Howard. Ten sa podieľal aj na adaptácii spomínaného Da Vinciho kódu z roku 2006 a taktiež na snímke podľa románu Anjeli a démoni (2000), ktorá sa do kín dostala v máji 2009. O scenár pripravovaného filmu sa postaral David Koepp.

Román Inferno (Peklo) vyšiel po prvý raz v roku 2013. Langdonovo dobrodružstvo sa v tejto knihe týka jedného z "najnesmrteľnejších a najtajomnejších majstrovských diel literatúry" - knihy Božská komédia - Peklo (1316) Danteho Alighieriho. Dej príbehu sa odohráva v Taliansku. Spoločnosť Sony Pictures pracuje aj na adaptácii Brownovho Strateného symbolu (2009), ktorý vyšiel ako tretia kniha série. Zdá sa však, že Inferno sa dostane do kín skôr. 


Kúpte si knihu Inferno alebo iné knihy v kníhkupectve ipark.sk


Zdroj: SITA 

Foto: SITA, internet

Tagy: tom hanks Robert Langdon Inferno Dan Brown

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov