Tomáš Maštalír v novom slovenskom filme: Uvidíte pašovanie drog cez ukrajinskú hranicu!

14.07.2017Filmové novinkySlovenská kinematografia vstáva v posledných rokoch ako fénix z popola. To nám dokázala snímkami ako Učiteľka, Eva Nová, Piata loď, Špina či veľkým diváckym hitom Únos. Teraz sa nás opäť pokúsi zaujať novou snímkou s pútavým príbehom, zaujímavým prostredím a obľúbenými hercami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tentokrát sa posnaží milovníkov filmu nalákať do kín režisér Peter Bebjak, ktorý sa naposledy celovečernou snímkou pripomenul v roku 2015. Konkétne išlo o projekt s názvom Čistič. Teraz nám predstaví film s rovnako jednoduchým titulom Čiara, ktorý premiéroval na MFF v Karlových Varoch.

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov sa však začne otriasať, keď novovybudovaná hranica schengenského priestoru spôsobí nárast nervozity z nejasnej budúcnosti.

A keď jedna z pašeráckych zásielok stroskotá, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých bude musieť Krajňák spochybniť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť. Réžia Petra Bebjaka vnáša do kriminálneho námetu s prvkami thrilleru nákazlivú iskru, ktorá ho na míle vzďaľuje od obyčajnej žánrovej zábavy, a odhaľuje univerzálny ľudský príbeh zasadený do prostredia, v ktorom sa prelínajú kultúry, zvyky i životy.

Dej vyzerá skutočne zaujímavo, pričom v ňom uvidíme slovenské herecké esá, ako Emíliu Vášáryovú, Tomáša Maštalíra, Zuzanu Fialovú, Milana Mikulčíka, Eugena Libezniuka či Andreja Hryca. K tomu všetkému pripájame aj ukážku. Projekt premiéruje 3. augusta. Zaujala vás Čiara natoľko, aby ste na ňu zašli do kina? 

Zdroj: telkac.zoznam.sk 

Foto: SITA, Video: Youtube

Tagy: Tomáš Maštalír Čiara

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov