Máte radi Jo Nesba? Pripravte sa na mrazivú adaptáciu Snehuliaka s Michaelom Fassbenderom

Snímka Snehuliak
06.09.2017Filmové novinkyDrsný a svojrázny detektív Harry Hole sa dostáva na strieborné plátna v podaní Michaela Fassbendera. Ste pripravení spolu s ním vyriešiť vraždu psychopata, ktorý zabíja len v čase, kedy napadne prvý sneh?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V rodnom Nórsku sa predali viac ako 2 milióny jeho kníh a jeho diela boli preložené do viac ako 40 jazykov. Je držiteľom mnohých ocenení, napríklad ceny Nórskych knižných klubov pre najlepší nórsky kriminálny román vôbec - dielo Zrada. Jeho prvý detektívny román Flaggermusmannen (v slovenskom preklade Netopierí muž) získal v roku 1998 literárne ocenenie Glasnyckeln za najlepšiu severskú detektívku. Ústrednou postavou väčšiny románov je detektív Harry Hole. V máji 2015 navštívil aj Slovensko, kde absolvoval autogramiádu a besedu s fanúšikmi a dva dni strávil lezením vo Vysokých Tatrách.

Superhrdinovia, desivý klaun i obrovské napätie: Tešte sa na akčnú filmovú jeseň!

Fanúšikovia jeho kníh už dobre vedia, že ide o nesmierne talentovaného nórskeho spisovateľa Jo Nesba. Na plátna kín sa dostane adaptácia jeho knihy Snowman, u nás známu ako Snehuliak. Hlavnú postavu v tomto kultovom príbehu si strihne talentovaný Michael Fassbender a nepôjde o nikoho iného, než o vyššie spomínaného Harryho Holea. Ide o elitného detektíva so slabosťou pre alkohol, ktorý čelí zapeklitému príbehu. Je na stope sériovému vrahovi, ktorého modus operandi je naozaj zaujímavý. Vraždí len v čase, kedy napadne prvý sneh. Dokáže detektív odhaliť vraha, než znova nasneží? Čo hovoríte na ukážku? Zájdete do kina?

Zdroj: wikipedia.org/comingsoon.com 

Foto: Universal Pictures, Video: Youtube

Tagy: Michael Fassbender Jo Nesbo Snehuliak

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov