VIDEO Fanúšikovia sa konečne dočkali: Ďalší diel Star Wars mal svetovú premiéru

Star Wars
11.12.2017Filmové novinkyPríchodom stormtrooperov, elitných jednotiek v červených uniformách, robotov a hlavných protagonistov začala v sobotu v Los Angeles svetová premiéra ôsmeho dielu hviezdnej ságy Star Wars, teraz s podtitulom Posledný z Jediov. Na červenom koberci sa divákom predviedli najznámejší droidi obľúbenej filmovej série C-3PO, R2-D2 a BB-8.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

S nadšením uvítali fanúšikovia, ktorí sa na oslavu premiéry zišli pred kinom, aj hlavných protagonistov, medzi nimi Daisy Ridleyovú, ktorá hrá postavu Rey, alebo Johna Boyegu, ktorý stvárnil zbeha z jednotiek stormtrooperov Finna, či Adama Drivera, filmového syna Hana Sola a princeznej Leiy. Po červenom koberci prešiel aj Andy Serkis, známy vďaka postave hobita Gluma v trilógii Pán prsteňov a Hobit, ktorý sa v hviezdnej sérii objavil prvýkrát až v siedmom dieli z roku 2015, Star Wars: Sila sa prebúdza. Žiadny z protagonistov ale neprezradil nič o obsahu najnovšieho pokračovania filmovej ságy.

"Nechám vás, aby ste to zistili sám," povedal jednému z novinárov herec Anthony Daniels, ktorý hrá robota humanoidného vzhľadu C-3PO. Podľa agentúry Reuters je hlavnou témou najnovšieho dielu bitka o nájdenie rovnováhy v Sile. Na plátna sa vracia jedna z postáv Luke Skywalker (Mark Hamill), ktorý sa v predchádzajúcom dieli z roku 2015 objavil len krátko, a tiež princezná Leia v podaní už zosnulej herečky Carrie Fisherovej.

Povstalci naďalej bojujú proti Najvyššiemu vodcovi Snokovi, ktorý sa snaží ovládnuť galaxiu. A odvážna Rey sa medzitým snaží presvedčiť Skywalkera, aby sa k rebelom pridal a vniesol nádej do boja proti vláde tyrana. Návštevníci kín nebudú ani tentoraz ochudobnení o vesmírne strety, pozemné bitky mechanizovaných armád a súboje so svetelnými mečmi. Tešiť sa môžu aj na niekoľko nových postáv, ako napríklad malé chlpaté stvorenia podobné vtákom, ktorá obývajú ostrov, kam sa Skywalker uchýlil.

Nový film, v poradí už ôsmy, je so stopážou 152 minút vôbec najdlhším z celej hviezdnej série. Prvé premietanie aj samotná snímka boli podľa agentúry Reuters zasvätené zosnulej Fisherovej. "Chcem venovať dnešný večer Carrie, ktorá tam hore na mňa práve pozdvihuje ukazovák a hovorí:  Rian, neopovažuj sa urobiť z dnešného večera prejav úcty," povedal na úvod premietania scenárista a režisér filmu Rian Johnson.

Oficiálne recenzie sa objavia až o niekoľko dní. Podľa novinárov a ďalších ľudí, ktorí sa premiérového premietania zúčastnili, však Posledný z Jediov pripravil pre verných fanúšikov dobrodružstvo, ktoré sa od ságy očakáva, vezme ich však aj na nové, neznáme miesta. Podľa režiséra Jamesa Mangolda je film senzačný a producent Adam F. Goldberg napísal, že snímka ho vrátil späť do detských rokov.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA, Video: Youtube Star Wars

Tagy: Star Wars: The Last Jedi

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov