Nové spracovanie filmu Ja, legenda: Scenár vymyslel predavač mobilov

Will Smith vo filme Ja, legenda
02.10.2014Filmové novinkyProdukčná spoločnosť Warner Bros pracuje na reboote post-apo kinohitu Ja, legenda z roku 2007. Ten by mal dokonca prerásť až do série filmov, informuje deadline.com. Will Smith si úlohu vedca Roberta Nevilla nezopakuje.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zahraničný portál ďalej informuje, že nová snímka bude založená na scenári „Záhrada na konci sveta“od istého Garyho Grahama, zamestnanca firmy Apple, ktorý zverejnil svoju prácu na webe, kde si ho následne všimli viacerí filmoví producenti. Najvyššia ponuka prišla práve od Warner Bros. Graham bol pozvaný do svetoznámych štúdií, aby dielo upravil. Producenti pôvodného filmu Ja, legenda našli v Záhrade dostatok podobností s príbehom posledného muža na svete, a tak bol Graham požiadaný o prerobenie scenára.


Ohromujúce katastrofické filmy: Toto všetko už nivočilo Zem!


Podľa informácií zverejnených na deadline.com sa na reboote budú podieľať producenti prvej Legendy – Akiva Goldsman, James Lassiter a Joby Harold. Plánom na reboot predchádzal pokus o vytvorenie prequelu k Ja, legenda, ktorý by priviedol naspäť Nevillovu postavu. Dej mal byť situovaný do obdobia krátko pred vypuknutím apokalypsy.

Blockbuster založený na amatérskom scenári nie je vo svete kinematografie novinkou. Napríklad tretie pokračovanie série Smrtonosná pasca (Die Hard With a Vengeance) vzniklo na základe myšlienky Jonathana Hensleigha, ktorý ju zhmotnil v diele nazvanom Simon hovorí (Simon Says). Fanúšikovia Brucea Willisa a akčných filmov si určite pamätajú postavu Simona Grubera (Jeremy Irons), ktorý sa s políciou a samotným Willisom zahrával pomocou rôznych príkazov.


Bruce Willis a jeho cesta ku sláve: Úžasný príbeh koktavého chlapca


Will Smith je známy pre filmy ako napríklad Muži v čiernom (1997, 2002, 2012), Ja, robot (2004), Som legenda (2007) alebo Hancock (2008), jeho manželka sa preslávila ako predstaviteľka Niobe z filmov Matrix Reloaded (2003) a Matrix Revolutions (2003). Pár má okrem dcéry Willow aj syna Jadena. 

Zdroj: telkac.sk  deadline.com  SITA 

Foto: SITA, internet

Tagy: Warner Bros Will Smith Ja legenda

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov