Novinárky, ktoré odhalili zvrhlého Weinsteina: Ich príbeh sa dostane na strieborné plátna

26.04.2018Filmové novinkyPríbeh novinárok Jodi Kantorovej a Megan Twoheyovej z amerického denníka The New York Times (NYT), ktoré pomohli odhaliť sexuálnu aféru vplyvného filmového producenta Harveyho Weinsteina, sa pravdepodobne v USA dočká filmového spracovania. Informoval o tom časopis The Hollywood Reporter. Denník NYT a časopis The New Yorker nedávno za odkrytie kauzy získali Pulitzerovu cenu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

O zisk práv na prevedenie aféry na strieborné plátno sa usiluje filmové štúdio Annapurna spolu s produkčnou spoločnosťou Plan B, ktorej majiteľom je herec Brad Pitt. Táto spoločnosť stála za oscarovými snímkami 12 rokov otrokom a Moonlight.

Diváci sa dozvedia pozadie jednej z najväčších káuz

Zatiaľ nie je jasné, kto napíše scenár ani kto bude film režírovať. Snímka sa podľa The Hollywood Reporter nemá zaoberať priamo Weinsteinom, ale zameria sa na to, ako obe novinárky na jednej z najvýznamnejších káuz desaťročia pracovali a čelili pri tom vyhrážkam aj zastrašovaniu.


Mohlo by vás zaujímať: NAJ udalosti roku 2017: Škandály, pochody, obrovské prekvapenia i podrezaný Trump


Článok o Weinsteinovi, ktorý bol jedným z najrešpektovanejších a najviac oceňovaných hollywoodskych producentov, sa v NYT prvýkrát objavil 5. októbra minulý rok. Písalo sa v ňom, že Weinstein po desaťročia platil za mlčanie ženám, ktoré sexuálne obťažoval. Weinsteinova aféra zdvihla celosvetovú vlnu odporu proti sexuálnemu obťažovaniu. Zrejme najviac to poznamenalo herca Kevina Spaceyho. Začali sa ozývať detskí herci, ktorých obťažoval. 

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Evan Agostini, Vince Bucci, Invision

Tagy: Harvey Weinstein New York Times The New Yorker

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov