Lákavi Piráti Karibiku: Môžeme sa tešiť na exotickú faunu a flóru

Piráti Karibiku: Na konci sveta (2007)
04.10.2014Filmové novinkyPiatu časť obľúbenej dobrodružnej série Piráti Karibiku budú nakrúcať v austrálskom štáte Queensland. Tvorcovia snímky, ktorá ponesie názov Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales, získali od predstaviteľov austrálskej vlády stimul vo výške 18,9 milióna dolárov (v prepočte približne 15 miliónov eur).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Tento film bude najväčšou medzinárodnou hranou snímkou, ktorá vznikla v Austrálii. Upriami pohľady na Austráliu ako na jednu z hlavných filmových destinácií," zdôvodnil pridelenie stimulu austrálsky minister pre umenie George Brandis.

"V štáte Queensland sme nakrúcali pred niekoľkými rokmi a mali sme dobré skúsenosti. Teším sa, že sa tam vrátim," uviedol producent Jerry Bruckheimer, ktorý stojí za všetkými doterajšími filmami pirátskej série. "S oceánom, plážami, džungľou - Queensland má neuveriteľnú škálu prírodných prostredí, ktoré sa pre nových Pirátov Karibiku hodia," povedal tiež známy producent. 


Potešte deti knihami na motívy Pirátov Karibiku zo stránky ipark.sk!


Nakrúcanie filmu Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales by sa malo začať vo februári 2015. O réžiu snímky sa postarajú Joachim Ronning a Espen Sandberg. Úlohu kapitána Jacka Sparrowa si zopakuje Johnny Depp. Mená ostatných hercov a herečiek zatiaľ nezverejnili. Spoločnosť Disney plánuje snímku do amerických kín uviesť 7. júla 2017. 

Prvý film série s názvom Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly prišiel do kín v roku 2003. Snímka si vyslúžila päť nominácií na Oscara vrátane kategórie Najlepší herec v hlavnej úlohe, kde mal šancu na zisk prestížneho ocenenia Johnny Depp. Vďaka stvárneniu Jacka Sparrowa si na konto pripísal aj nomináciu na Zlatý glóbus. V roku 2006 malo premiéru pokračovanie filmu s podnázvom Truhlica mŕtveho muža, ktoré tvorcom prinieslo Oscara za vizuálne efekty a ďalšie tri nominácie na ceny americkej Akadémie filmových umení a vied. Neskôr vznikli filmy Piráti Karibiku: Na konci sveta (2007), ktorý si vyslúžil dve oscarové nominácie, a Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011). 

Zdroj: SITA 

Foto: telkáč, internet

Tagy: Piráti Karibiku Johnny Depp

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov