Oscarový režisér sa vrhol do natáčania: FOTO Horúca španielska novinka s Banderasom a Cruz

17.07.2018Filmové novinkyŠpanielsky oscarový režisér a scenárista Pedro Almodóvar začal vo Valencii natáčať svoj ďalší film, ktorý nazval Dolor y gloria (Bolesť a sláva). Informoval o tom v pondelok na Twitteri režisérov brat Agustín Almodóvar. V novej snímke tohto excentrického filmára si zahrajú okrem iného Antonio Banderas a Penélope Cruzová, s ktorými už Almodóvar viackrát spolupracoval.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Začali sme pod nebeskou Valenciou. Ideme na to!,“ informoval Almodóvarov brat. Fotografiu z natáčania zazdieľal aj samotný režisér. „Film Bolesť a sláva sa natáča.“

Režisér stavil na vlastné skúsenosti

Na rozdiel od predchádzajúcich filmov Almodóvara sa dej novej snímky nebude točiť okolo žien a ich zložitej duše, ako to bolo napríklad pri jeho poslednom filme Julieta (2016). Hlavnou postavou bude teraz filmový režisér a rozoberať sa bude aj kinematografická a divadelná tvorba. Snímka tak bude mať zrejme ešte viac autobiografických prvkov, ako je u Almodóvara obvyklé.

Scenár podľa autora, ktorým je takisto Almodóvar, rozpráva okrem iného „o prvých láskach, druhých láskach, matke, smrteľnosti, o rokoch šesťdesiatych, osemdesiatych, o súčasnosti i o prázdnote“. Vo Valencii natáčal Almodóvar napríklad už v roku 2004 film Zlá výchova, v ktorom odhalil aj sexuálne zneužívanie chlapcov na cirkevnom internáte.

Pedro Almodóvar (68) je jedným z najznámejších španielskych režisérov a v jeho filmoch obvykle nechýba vášeň, provokácia a čierny humor. Svojimi často excentrickými zábermi búral od samého začiatku svojej tvorby rôzne konvencie. Úplne otvorene vždy hovoril aj o svojej homosexualite, ktorá sa odráža aj v jeho filmoch, napríklad v oscarovej snímke Všetko o mojej matke z roku 1999. Druhého Oscara získal za film Hovor s ňou z roku 2002.

Zdroj: ČTK 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/John Carucci, Arthur Mola/Invision

Tagy: Antonio Banderas Penelope Cruz Pedro Almodóvar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov