007 už pozná novú Bond girl: Stvárni ju francúzska sexica

Léa Seydoux
11.10.2014Filmové novinkyFrancúzska herečka Léa Seydoux stvárni novú Bond Girl v pripravovanom dvadsiatom štvrtom filme o agentovi Jamesovi Bondovi s pracovným názvom Bond 24.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Informoval o tom britský denník Daily Mail. Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Paríža sa pripojí k hercom Danielovi Craigovi, Ralphovi Fiennesovi, Benovi Whishawovi a herečke Naomie Harris v novembri na skúškach scenára. Samotné nakrúcanie snímky by sa malo začať 6. decembra.

Novinku bude režírovať Sam Mendez, ktorý stál aj za predchádzajúcou bondovkou Skyfall (2012). Meno herca, ktorý stvárni hlavnú zápornú postavu, zatiaľ nie je známe, mohol by ním však byť Chiwetel Ejiofor. Nakrúcať sa bude v anglických Pinewood Studios a taktiež v Rakúsku, Ríme a pravdepodobne aj v Maroku. Britská premiéra je naplánovaná na 23. októbra 2015. 


Tajomstvo bondoviek odhalené: Nebyť ženy, mohlo byť všetko inak!


Léa Héléne Seydoux-Fornier de Clausonne debutovala vo francúzskych snímkach. Za filmy Krásna Junia (2008) a Drahá Prudence (2010) ju v rokoch 2009 a 2011 nominovali na cenu Cézar ako Najsľubnejšiu herečku. Následne si zahrala v snímkach Nehanební bastardi (2009), Lurdy (2009), Polnoc v Paríži (2011), Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011), Les Adieux á la reine (2012) či Grandhotel Budapešť (2014). Za drámu Život Adele (2013) získala na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes Zlatú palmu. Okrem toho má na konte ďalšie dve nominácie na Cézara, tentoraz ako najlepšia herečka, a cenu BAFTA v kategórii Rising Star. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: James Bond

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov