Po megaúspešnom Aquamanovi prichádza ďalší film od DC: Toto o ňom musíte vedieť

19.02.2019Filmové novinkyFilm Aquaman o vodnom superhrdinovi mal úspech, na ktorý DC už dlho čakal. Fanúšikovia odchádzali z kín nadšení, pričom najväčšiu zásluhu na tom mali najmä herci a parádne efekty. Aby toho nebolo málo, DC už dlhšie cez trailer láka na novú snímku o superhrdinovi s menom Shazam. Čo možno od neho očakávať a čo by mal divák vedieť?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nie je to tak dávno, čo sme sa tešili na filmový trhák Aquaman. A ním aj naozaj bol. Veď už počas prvých 24 hodín predaja vstupeniek v USA zatienil aj Avengers: Infinity War od Marvelu. To je už čo povedať. Príbeh o hrdinovi a ochrancovi oceánu si získal obrovské množstvo divákov. O tom, že bol film naozaj vydarený, hovorí aj zárobok. Aquaman zarobil parádnych 1,121 miliardy amerických dolárov, pričom rozpočet bol v rozmedzí od 160 do 200 miliónov. Preto sa niet čo čudovať, že bude pokračovanie. A my sa už nevieme dočkať.

Pre tých, ktorý na Aquamana nestihli ísť do kina, ide o príbeh o populárnom superhrdinovi z dielne DC Comics, ktorý odhaľuje pôvod Arthura Curryho (Jason Momoa), napoly človeka, napoly obyvateľa bájnej Atlantídy, ktorého životná cesta prinúti čeliť pravde nielen o tom, kým v skutočnosti je, ale zároveň preverí, či je hoden stať sa tým, pre čo bol zrodený... kráľom. 

Novinka Shazam!

Kto miluje superhrdinov od DC, teraz sa môže tešiť na ďalšieho. Po obrovskom úspechu Aquamana vyzerá budúcnosť pre svet DC oveľa svetlejšie, v čom by mohla pokračovať novinka Shazam!, ktorá do kín dorazí začiatkom apríla. V každom z nás drieme superhrdina a k jeho prebudeniu stačí len trocha mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolať jediné slovo - SHAZAM! - a tento veľkomestom ostrieľaný štrnásťročný chlapec v pestúnskej starostlivosti sa zásluhou starého kúzelníka zmení v dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). 

Shazam s dokonalým telom s vyrysovanými svalmi si však uchováva dušu dieťaťa a v dospelej verzii sa púšťa do všetkého, čo by robil každý tínedžer, keby bol obdarený superschopnosťami: užíval si ich! Vie lietať? Má röntgenové videnie? Dokáže rukami vrhať blesky? Dokáže sa vyhnúť skúške zo sociológie? Shazam sa vydáva otestovať hranice svojich schopností s radostnou bezstarostnosťou dieťaťa. Ale svoje schopnosti bude musieť zvládnuť rýchlo, aby mohol bojovať so smrtiacimi silami zla ovládanými Dr. Thaddeusom Sivanom (Mark Strong).

Čo by ste mali o Shazam! vedieť?

Režisér David F. Sandberg potešil najmä ľudí, ktorí predtým neobľubovali alebo nesledovali filmy o superhrdinoch z dielne DC. "No, myslím, že tento film je hlavne o predstavení Billyho Batsona a Shazama, kto to je, ako sem prišiel," vysvetlil Sandberg pre Digital Spy. Preto, ak by ste sa obávali, že si budete musieť spätne predtým, než na tento film pôjdete, pozrieť napríklad Justice League, je tu dobrá správa. Sandberg dodal, že nemusíte vidieť predchádzajúce svetové filmy DC. "Nie, v tomto prípade je to veľmi samostatný film," vysvetlil. "Rovnako nemusíte vidieť niektoré z ostatných filmov, pretože je to vlastne jeho vlastný príbeh," dodal.

Pôvodne sa hovorilo, že súčasťou filmu bude aj záporák Black Adam. No nakoniec sa rozhodlo, že Shazam aj Black Adam, ktorého si zahrá Dwayne Johnson, budú mať vlastné filmy. "The Rock" sa dlho rozhodoval, či bude hrať postavu Shazama alebo jeho nepriateľa Black Adama. Vybral si tú druhú možnosť, pričom teraz údajne nie je vo filme vôbec. Namiesto toho čaká na svoj vlastný sólový film (je možné, že sa objaví v Jednotke samovrahov 2). Vďaka tomu sa najlepšie platený herec prvýkrát vyskytne v superhrdinovskom filme. Napriek aktuálnej viditeľnej absencii v Shazam! pôsobí vo filme ako výkonný producent.

Ako povedal v jednom rozhovore Levi, "neviem, kedy urobia samostatný film (pre Black Adama), ale viem, že to je v pláne. A dúfam, že sa nakoniec Shazam a Black Adam dostanú do vzájomného boja, pretože by som rád nakopol The Rockovi zadok," dodal s humorom. 

Tvorcovia minulý týždeň potvrdili, že Shazam! bude obsahovať sedem smrteľných nepriateľov človeka, nazývaných tiež Sedem smrteľných hriechov. My vieme, že ide o pýchu, závisť, chamtivosť, hnev, lenivosť, obžerstvo a smilstvo, ktoré boli vypustené z Pandorinej skrinky. Je možné, že ich doktor Sivana použije v boji so Shazamom.

Ďalšie zaujímavosti 

Film sa točil takmer štyri mesiace v Kanade. Rozpočet na jeho vytvorenie bol 90 miliónov amerických dolárov, čo je o dosť menej, ako tomu bolo pri Aquamanovi. To ale vôbec nemusí byť ukazovateľom kvality snímky.

Ak ste niekto nevedeli, alebo ste si nevšimli vďaka "blonďavému" zamaskovaniu, Shazam nie je pre Leviho prvá komiksovka, v ktorej si zahral. Predtým bol súčasťou Marveloviek, a to vo filmoch Thor: Temný svet a Ragnarok. Herec sa nedávno rozhovoril, prečo bol sklamaný jeho úlohou Fandrala v Marvel Cinematic. Vysvetlil to v Digital Spy tak, že citíl, že Traja bojovníci neboli v rozprávaní úplne rozvinutí. "Keď som dostal obsadenie ako Fandral, vedel som, že Traja bojovníci môžu byť naozaj zábavnými postavami, ak by ich niekedy rozvinuli - no jednoducho to neurobili," opísal pocity Levi.

Na druhej strane však Levi uviedol, že keby jeho postava nebola zabitá, nikdy by nemohol hrať Shazam pre DC. "Ak by som v tom filme nezomrel, je tu veľká pravdepodobnosť, že by som nikdy nedostal rolu Shazama, pretože by bola moja zmluva stále aktívna v spoločnosti Marvel," povedal. Ako ďalej dodal, všetko sa stalo tak ako malo a stopercentne to dopadlo v jeho prospech. 

Bez ohľadu na to, či Shazam bude taký masívny hit ako Aquaman alebo nie, fanúšikovia môžu na pokračovanie "chvílu" čakať... ak sa to vôbec stane. Ako naznačil na twitteri režisér Sandberg, pokračovanie skôr vylučuje ako potvrdzuje. Každopádne, necháme sa prekvapiť.

Zdroj: telkáč 

Foto: Photo © Warner Bros, Repro foto YouTube/Rapid Trailer, Photo © Walt Disney Studios Motion Pictures, Video: YouTube/Totalfilm.cz

Tagy: Shazam! Zachary Levi

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov