Agent 007 sa do kín vráti už o rok: Vráti sa na scénu jeho úhlavný nepriateľ?

Daniel Craig na premiérie snímky Spectre
25.02.2019Filmové novinkyĎalší film o agentovi Jamesovi Bondovi, ktorého naposledy stvárni Daniel Craig, dostal pracovný názov Shatterhand. Informovala o tom v piatok spravodajská stanica Sky News. V poradí 25. bondovku začne v marci nakrúcať americký režisér Cary Joji Fukunaga, premiéra je naplánovaná na apríl 2020.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Fanúšikovia na sociálnych sieťach poukázali na to, že výraz Shatterhand je odkazom na pôvodné romány Iana Fleminga. Bondov úhlavný nepriateľ Ernst Stavro Blofeld totiž v knihe Žiješ len dvakrát (1964) použil falošné meno Guntrum Shatterhand. Okrem Craiga nie je pre novú bondovku potvrdený žiadny iný herec.

Craig predtým vyhlásil, že "si radšej podreže žily", než aby sa mal vrátiť k úlohe Bonda. Neskôr však svoj výrok vysvetlil s tým, že ho vyslovil dva dni po skončení filmovania predošlej bondovky a bol vyčerpaný. Craig (50) stvárni agenta 007 už po piaty raz a pravdepodobne naposledy. Účinkoval v bondovkách Casino Royal (2006), Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a Spectre (2015).

Novú bondovku mal pôvodne režírovať Danny Boyle, avšak kreatívne rozdiely medzi ním a Craigom viedli čiastočne k obsadeniu režisérskej stoličky Fukunagom, ktorý sa tak stane prvým americkým režisérom filmu o Jamesovi Bondovi. Film začnú nakrúcať 4. marca v štúdiách Pinewood Studios pri Londýne.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/AP Photo/Michael Sohn/File

Tagy: Daniel Craig James Bond

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov