Veľký PREHĽAD vesmíru Marvel: Fáza štyri je tu! Jolie, Hayek i vzostup nového Kapitána Ameriku

21.08.2019Filmové novinkyAvengers: Edgame bolo veľké finále, na ktoré sme všetci túžobne čakali. Pre mnohých z nás sa skončila jedna etapa marvelovského vesmíru. Diváci sa však nemusia báť. Už čoskoro nás čaká ďalšie dobrodružstvo. Fáza štyri je tu. A vo veľkom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Napriek tomu, že Edgame bol zrejme najočakávanejšou snímkou, tretiu etapu zavŕšila marvelovka Spider-Man: Ďaleko od domova. Pôvodne mala začať štvrtú fázu, no tvorcovia si to evidentne rozmysleli. Prvým ohlasom štvrtej fázy bola tlačová konferencia v októbri 2014.

Fáza štyri

Riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige na nej potvrdil, že fáza štyri je v pláne. Zároveň dodal, že ak po roku 2019 ešte budú marvelovky, budú to len filmy. Z tejto myšlienky sa zrejme takisto upustilo, keďže momentálne sú v pláne aj nejaké seriály (alebo minisérie) z dielne Disney+. Samozrejme, to, čo plánovali pred piatimi rokmi, sa trošku muselo pozmeniť. Bohužiaľ, ďalšia etapa už bude bez Stana Leeho, ktorý zomrel v novembri minulého roka.

Bez zmien to nepôjde

Napriek tomu sa môžeme tešiť na výdatnú dávku filmov a seriálov, ktoré si, ako všetci pevne veríme a dúfame, zachovajú kvalitu a výnimočnosť. Fáza štyri sa vyznačuje niekoľkými zmenami. Všetky projekty budú mať premiéru menej ako dva roky po sebe. Bohužiaľ, ani v jednom z nich sa už Stan Lee neobjaví.

Vo fáze štyri bude v každom filme vystupovať herec, ktorý okrem stvárnenia jednej z hlavných postáv bude film aj produkovať. Nebudú to len filmy, ako avizoval Feige pred piatimi rokmi. Štvrtá fáza bude obsahovať aj seriály, ktoré budú súčasťou filmovej línie a budú s filmami súvisieť. Nedočkáme sa ani jedného sólového Avengers filmu a ani jedného filmu s Kapitánom Amerika. Dočkáme sa však štvrtého sólového filmu pre jednu z komixovým postáv. Za necelé štyri roky by to malo byť menej ako šesť filmov.

Veľký PREHĽAD: Začnite odpočítavať!

Štvrtú fázu, ako aj názvy filmov a seriálov s dátumami premiér, oznámili tvorcovia a herci na tohtoročnom Comic-Cone v San Diegu. Odkryli tak aspoň časť tajomstva a vy si môžete pozrieť veľký prehľad filmov a seriálov s hercami, ktorí by sa v nich mali objaviť. Môžete začať odpočítavať.


Mohlo by vás zaujímať: Tvorcovia konečne oznámili štvrtú fázu Marvelu: VIDEO Epické pokračovanie Doctora Strangea


Black Widow (premiéra: 1. mája 2020)

Réžia: Cate Shortland

Hrajú: Scarlett Johanson, Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz, OT Fagbenle

Black Widow bude prvým filmom, ktorý sa dočká v rámci štvrtej fázy svojej premiéry. Superšpiónku si opäť zahrá Scarlett Johansson a práve Black Widow bude štvrtým sólovým filmom a jednom zo superhrdinov. David Harbour sa predstaví ako Red Guardian, Florence Pugh ako Yelena, OT Fagbenle stvárni Masona a Rachel Weisz Melinu.

Návrat Nataše je prekvapivý, keďže sa v Edgame obetovala, no o jej možnom návrate sme sa dozvedeli krátko po premiére Avengers: Endgame. Film sa bude sústrediť najmä na jej minulosť. „Nataša môže konečne byť plne uvedomelou ženou... a som nadšená, že fanúšikovia uvidia aj jej nedokonalú stránku so všetkými chybami," povedala v jednom z rozhovorov Johansson. Film by sa mal momentálne natáčať v Budapešti a prvý trailer by mal mať premiéru koncom tohto roka.

The Falcon and the Winter Soldier (premiéra: jeseň 2020, Disney+ TV seriál)

Hrajú: Anthony Mackie, Sebastian Stan

Presný dátum prvého seriálu zatiaľ nie je známy, jediné, čo vieme, že seriál nadviaže priamo na koniec Avengers: Endgame. Falcon alebo Sam Wilson (Anthony Mackie) a Zimný vojak (Sebastian Stan) sa budú vyrovnávať s neprítomnosťou Kapitána Ameriku. Na konci Edgamu sa Kapitán Amerika vzdal svojho štítu a prenechal ho svojmu kamarátovi Samovi. Prvý seriál z dielne MCU (Marvel Cinematic Universe) a Disney+ zrejme odhalí detaily Samovho vzostupu ako Kapitána Ameriku v piatom filme Avengers, ktorého sa však vo štvrtej fáze zrejme nedočkáme.

The Eternals (premiéra: 6. november 2020)

Réžia: Chloé Zhao

Hrajú: Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Lia McHugh, Don Lee

Druhý film štvrtej fázy sa zdá byť epický. Objavia sa v ňom nové postavy, ktoré stvárnia herecké stálice ako Angelina Jolie ako Thena, Salma Hayek (Ajak, vodkyňa Eternals) či Richard Madden (ako Ikaris). Predstaviť by sa mala nesmrteľná mimozemská rasa. „Eternals predstavujú rasu nesmrteľných mimozemšťanov, ktorých poslali na zem Celestials (bohovia, nebeské stvorenia, pozn. red.), aby ochránili ľudskú rasu pred rasou Deviants,“ povedal Madden.  

Film sa má údajne odohrávať tisícročia a prelínať sa má aj so súčasnosťu. Eternals môžu byť najväčšou zmenou status quo marvelovského vesmíru, predstavujú akúsi odnož Inhumans, ktorí sa vytratili. Polomimozemské a polonebeské bytosti sa budú musieť naučiť spolunažívať s ľuďmi.

Shang-Chi: And the Legend of the Ten Rings (premiéra: 12. februára 2021)

Réžia: Destin Daniel Cretton

Hrajú: Simu Lu, Tony Leung, Awkwafina

Režisér tretej marvelovskej snímky štvrtej fázy zrejme prepíše históriu. Ako prvý predstaví publiku prvého ázijského superhrdinu Shang-Chiho (Simu Liu). Tento príbeh má určite miesto aj v súčasnej dobe. Ide o populárnu postavu 70. rokov, ktorá sa objaví v modernej ére ako kung fu špión, ktorý bude konfrontovať Mandarina, známeho teroristu. Mandarin môže a nemusí byť jeho otcom. Mandarin je šéfom organizácie Ten Rings (Desať prsteňov) a vyskytoval sa tu už od počiatkov MCU. Práve oni uniesli Tonyho Starka v prvom Iron Manovi, ich logo sa objavilo v Ant-Manovi.

Loki (premiéra: jar 2021, Disney+ TV seriál)

Hrajú: Tom Hiddleston

Loki bol jedným z prvých seriálov štvrtej fázy Marvelu, o ktorom sa len šuškalo. Tom Hiddleston, miláčik divákov, by sa mal vrátiť ako Loki, aj keď aj on, ako vieme, skončil škaredo. Uškrtil ho Thanos. Loki zrejme preskakovalo medzi dimenziami vďaka posadnutosti Kameňom priestoru, s ktorým ušiel, keď sa Avengers vracali späť do súčasnosti. Dozviete sa, čo sa stalo s Lokim po Avengers: Endgame.

WandaVision (premiéra: jar 2021, Disney+ TV)

Hrajú: Elizabeth Olsen, Paul Bettany

Na jar 2021 sa nedozviete len to, čo sa stalo s Lokim. Rovnaký osud čaká aj Wandu, alias Scarlet Witch, a Visiona. Elizabeth Olsen a Paul Bettany sa vrátia vo svojich úlohách. Nič iné zatiaľ nebolo potvrdené, keďže premiéra je ešte ďaleko. Ani to, ako sa Vision po smrti vráti. „Nemám ani tušenia,“ povedal Bettany na adresu Visionovho návratu. „Bude to naozaj zábava. Bude to divné, ale aj hlboké a, samozrejme, bude tam veľa prekvapení. Konečne budete rozumieť Wande Maximoff,“ povedala Olsen.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (premiéra: 7. máj 2021)

Réžia: Scott Derrickson

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen

Wanda sa objaví aj v pokračovaní Doctora Strangea, v úlohe ktorého zažiaril Benedict Cumberbatch. Nielen že sa nezmenil hlavný hrdina, ale na poste režiséra sa rovnako, ako aj v jednotke, objaví Derrickson. Údajne pôjde o prvú hororovú marvelovku. Ak chcete o prvý kozmický horor, ktorý vznikne pri skúmaní multiverza (multivesmíru, teda hypotetického súboru viacerých možných vesmírov, pozn. red.). Pokiaľ vás uchvátil prvý Doctor Strange, zatiaľ sa zdá, že toto bude ešte silnejšie.

What If...? (premiéra: leto 2021, Disney+ TV seriál)

Hrajú (ako hlasy): Jeffrey Wright, Chris Evans, Hayley Atwell, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth a ďalší.

Táto animovaná séria je zatiaľ naozaj v nedohľadne. Aj keď poznáme dátum približnej premiéry, detaily ešte známe nie sú. Hovorí sa, že v prvá epizóda by mala byť o tom, že super sérum dostane Peggy Carter a nie Kapitán Amerika. Očakáva sa, že si tu zahrá aj veľa z pôvodných hercov Avengers... Teraz je to však vo hviezdach.

Hawkeye (premiéra: jeseň 2021, Disney+ TV seriál)

Hrajú: Jeremy Renner

Hawkeye sa nateraz nedočká vlastného filmu, ale bude samostatný priestor mu bude venovaný v seriáli. Jedna z najpopulárnejších postáv samostatnej komixovej knihy sa tak dočká trošku rozsiahlejšieho priestoru. Hawkeye by mal zaúčať novú postavu Kate Bishopovú, aby sa stala novým Hawkeye-om. Či sa niekedy v budúcnosti vráti k Avengersom Hawkeye, alias Clint Barton, v podaní Jeremyho Rennera by mala ukázať práve táto séria.

Thor: Love and Thunder (premiéra: 5. novembra 2021)

Réžia: Taika Waititi

Hrajú: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson

Posledný z avizovaných filmov štvrtej fázy Marvelu a zrejme jeden z najvzrušujúcejších a najprekvapivejších, bude ďalšie pokračovanie Thora. Jane Foster (Natalie Portman) by sa mala stať novým Thorom. V úlohe Valkýri by sa mala opäť objaviť Tessa Thompson, ktorá bude ako strážkyňa Asgardu hľadať novú kráľovnú. Potenciálne novovybudovaný Asgard predstaví novú Bohyňu Blesku – a možno aj nového Avengera.

Čo bude potom?

Feige ešte prezradil niekoľko ďalších projektov v roku 2022. Či to bude štvrtá fáza, alebo niečo ďalšie, to nevieme. Zatiaľ má však potvrdil Čierneho pantera 2, Strážcov Galaxie 3, Blade-a, Captain Marvel 2 a spomenul aj Fantastickú štvorku a mutantov. Na začiatok nemajú byť súčasťou štvrtej fázy. O tom sa možno dozviete v ďalšom článku.

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: ČSFD/Walt Disney Studios Motion Pictures, Marvel Studios, SITA/AP/Damian Dovarganes, Jordan Strauss/Invision, Video: YouTube/Marvel Studios Movies

Tagy: Marvel Benedict Cumberbatch Thor Chris Hemsworth Natalie Portman Chris Evans

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov