Záporák v novom Jamesovi Bondovi bude TOP: Craiga čaká ťažký kaliber!

Christoph Waltz a Daniel Craig
15.11.2014Filmové novinkyRakúsko-nemecký herec Christoph Waltz údajne stvárni zápornú postavu v pripravovanom 24. filme o agentovi Jamesovi Bondovi s pracovným názvom Bond 24.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pre britský denník Daily Mail to prezradil nemenovaný zdroj, podľa ktorého bude mať 58-ročný rodák z Viedne v snímke významnú úlohu. Waltz sa už taktiež mal stretnúť s predstaviteľom Jamesa Bonda Danielom Craigom a producentmi Barbarou Broccoli a Michaelom G. Wilsonom.


Herec Sean Bean: Búrlivák, ktorý si musel zvyknúť na umieranie


Novinku bude režírovať Sam Mendez, ktorý stál aj za predchádzajúcou bondovkou Skyfall (2012). V snímke by sa mali objaviť taktiež Ralph Fiennes, Léa Seydoux, Dave Bautista, Naomie Harris, Ben Whishaw, Chiwetel Ejiofor a Rory Kinnear. Nakrúcať sa začne budúci mesiac v anglických Pinewood Studios, neskôr by mali natáčať aj v Rakúsku a Maroku.

Britská premiéra je naplánovaná na 23. októbra 2015. Christoph Waltz sa preslávil vďaka snímke Nehanební bastardi (2009) režiséra Quentina Tarantina, kde si zahral zákerného, inteligentného a rafinovaného príslušníka SS Hansa Landu, známeho tiež ako "Lovec židov". Za svoj výkon získal množstvo cien, medzi ktorými nechýbalo ocenenie pre najlepšieho herca na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, BAFTA, Zlatý glóbus, Screen Actors Guild Award a Oscar. Ako povedal Tarantino, Waltz bol pre jeho film kľúčový.

"Keby som nenašiel niekoho takého dobrého ako je Christoph, možno by som nenakrútil Nehanebných bastardov," vyhlásil. Po tomto úspechu sa Waltzovi hrnuli ďalšie ponuky a objavil sa v snímkach The Green Hornet (2011), Traja mušketieri (2011), Voda pre slony (2011) či Carnage (2011). Koncom roka 2012 mal premiéru western Divoký Django (2012), ktorý je jeho ďalšou spoluprácou s Quentinom Tarantinom. Za stvárnenie postavy Kinga Schultza v tejto snímke získal už druhého Oscara a tiež ďalší Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Najbližšie sa Waltz predstaví v komédii Šéfovia na zabitie 2, ktorá sa dostane do kín koncom tohto mesiaca. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Christoph Waltz Daniel Craig Skyfall Léa Seydoux James Bond Ralph Fiennes Dave Bautista Naomie Harris Ben Whishaw Chiwetel Ejiofor Rory Kinnear

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov