Spielberg ohlásil dátumy premiér pripravovaných filmov

Steven Spielberg
18.06.2014Filmové novinkyBRATISLAVA - Americký filmár Steven Spielberg zverejnil dátumy premiér filmov, ktoré v súčasnosti pripravuje.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj


Kým zatiaľ nepomenovaný vojnový triler 67-ročný režisér uvedie 16. októbra 2015, filmová adaptácia knihy Kamoš obor (pôvodný názov The BFG) britského spisovateľa Roalda Dahla bude mať premiéru 1. júla 2016.

Príbeh z obdobia Studenej vojny nakrúti Spielberg podľa skutočných udalostí. Na scenári spolupracujú aj bratia Ethan a Joel Coenovci, ktorí sú známi snímkami Big Lebowski (1998), Braček, kde si? (2000) či Po prečítaní spáľte (2008). V snímke o právnikovi Jamesovi Donovanovi, ktorý má vyjednať prepustenie amerického pilota z ruského zajatia, si majú zahrať Tom Hanks a Mark Rylance. 

The BFG podľa knihy známeho autora rozpráva príbeh veľkého obra a siroty Sophie, ktorí sa snažia premôcť obrích ľudožrútov. O scenár Spielbergovej hranej verzie sa postará Melissa Mathison, produkciu budú mať na starosti Kathleen Kennedy a Frank Marshall. Pôjde už o druhú adaptáciu knihy z roku 1982. Prvý film s názvom The BFG z roku 1989 bol však animovaný. 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Steven Spielberg Kamoš obor The BFG

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov