VIDEO Veľký návrat kultového filmu: O Zjazvenú tvár sa postará oscarový režisér

Al Pacino ako Scarface
18.05.2020Filmové novinkyRemake kultovej snímky Zjazvená tvár by mal natočiť taliansky režisér Luca Guadagnino podľa scenára od bratov Joela a Ethana Coenovcov. Informoval o tom server Variety.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Projekt, ktorý sa vracia ku klasickému gangsterskému príbehu sfilmovanému prvýkrát v roku 1932, prešiel v posledných desiatich rokoch komplikovaným vývojom a vystriedal sa na ňom rad slávnych tvorcov, vrátane režisérov Davida Yatesa či Antoinea Fuqua.

Príbeh inšpirovaný osudom ganstra Ala Caponeho preslávila verzia Briana De Palmy z roku 1983, v ktorej hlavného hrdinu hral Al Pacino a jeho ženu Michelle Pfeiffer. Tentoraz by mal hlavnú úlohu prevziať mexický herec Diego Luna.


Mohlo by vás zaujímať: Fíha, tak to je poriadna zmena: FOTO Fešáka z akčných filmov by ste hľadali márne


Pre 48-ročného Guadagniniho bude podľa Variety Zjazvená tvár prvým pokusom o réžiu predpokladaného kasového trháku. Tento režisér sa doteraz venoval prevažne divácky náročnejším snímkam a najviac na seba upútal filmom Daj mi svoje meno, ktorý získal štyri nominácie na filmovú cenu Oscar za rok 2017 a nakoniec bol zlatou soškou ocenený v kategórii najlepší scenár podľa predlohy.

Zdroj: ČTK 

Foto: Universal Pictures

Tagy: Zjazvená tvár Luca Guadagnino

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov