KORONAVÍRUS môže pochovať najslávnejšiu filmovú slávnosť: Osud Oscarov visí na vlásku

Cena akadémie - Oscar
21.05.2020Filmové novinkyBudúcoročné odovzdávanie filmových Oscarov by mohli odložiť v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou COVID-19. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje z hollywoodskeho prostredia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Najväčšia udalosť filmového odvetvia na svete je momentálne naplánovaná na 28. februára 2021. Akadémia filmových umení a vied (AMPAS), ktorá ocenenia udeľuje, už musela pristúpiť k podstatným zmenám pravidiel. Tento krok si vyžiadalo uzavretie kín, odloženie premiér mnohých filmov, ako aj zastavenie produkcie vznikajúcich snímok.

Máte chuť na kvalitný seriál? VIDEO Týchto 10 noviniek si nemôžete nechať ujsť!

Jeden z početných anonymných zdrojov uviedol, že odklad termínu samotného udeľovania cien je veľmi "pravdepodobný". Akadémia v apríli zmiernila kvalifikačné pravidlá a povolila, aby sa o Oscary mohli uchádzať aj filmy, ktoré nebudú mať premiéru v tomto roku. Zároveň varovala, že aktuálna situácia si možno vyžiada aj ďalšie úpravy pravidiel a zmeny stanovených termínov.

Momentálne však stále platí, že filmy, ktoré sa chcú uchádzať o budúcoročné Oscary, musia oficiálne uviesť do kín do 31. decembra. Udeľovanie týchto prestížnych ocenení sa zvyčajne koná vo februári alebo v marci. Zatiaľ nie je jasné, či by odklad termínu slávnostného večera mal nejaký dôsledok na kvalifikačné pravidlá.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/Chris Pizzello/Invision/AP, File, Video: YouTube/The Hollywood Reporter

Tagy: Oscary Hollywood Cena Akadémie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov