VIDEO Ruský seriál, ktorý pozná celý svet: Nové epizódy, hrdinovia a redizajn postáv

Len počkaj, zajac!
11.06.2020Filmové novinkyObľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No, počkaj! rozšíria ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku už na prelome leta a jesene. Podľa agentúry TASS to povedala predsedníčka správnej rady výrobného štúdia Sojuzmultfilm Juliana Slaščevová.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Príbehy o prefíkanom zajacovi a smoliarskom vlkovi poznal svojho času prakticky celý svet, vrátane vtedajšieho Československa. Premietali sa vo viac ako stovke krajín. V Česku seriál ďalej patrí k obľúbeným detským programom. Z pôvodných tvorcov seriálu už nikto nežije. Režisér Vjačeslav Kotenočkin zomrel v roku 2000, kresliar Svetozar Rusakov o šesť rokov neskôr.

"Už koncom leta, začiatkom jesene ukážeme prvú sériu," informovala Slaščevová na tlačovej konferencii. Dodala, že podľa plánu by nová séria mala mať 52 epizód. Divákov v pokračovaní komických príbehov súperiacej dvojice prekvapia aj noví hrdinovia, oznámila šéfka štúdia Sojuzmultfilm. Prezradila tiež, že obe hlavné postavy zmenia vizuálnu podobu - vlka a zajaca tvorcovia "urobia tak, aby boli aktuálni, zrozumiteľní dnešnej generácii".

Pôvodne mali autori v úmysle vyrobiť jediný film, nakoniec sa ale v rokoch 1968 až 1986 natočilo 16 dielov. Neskôr, po rozpade Sovietskeho zväzu, vznikli ešte ďalšie štyri. V nich však vlk stratil niečo zo svojho gaunerstva - prestal piť a fajčiť.

Zdroj: ČTK 

Foto: Youtube, Video: Youtube

Tagy: No počkaj!

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov