Česi natáčajú nový film: Tešte sa na horor, ktorý sa pohrá s vašou mysľou... Kedy príde do kín?

02.07.2020Filmové novinkyČeskí filmári začali natáčať celovečerný hraný film Hrana zlomu na pomedzí hororu a thrillera. V jednej z hlavných úloh sa objaví mladý český herec Štefan Kozub. Hrana zlomu je temnou príbehovou mozaikou, v ktorej je všetko inak, než sa na prvý pohľad môže zdať. Film debutujúceho režiséra Emila Křižka by mal ísť do kín na jar budúceho roka, oznámila za tvorcu Klára Bobková.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tvorcovia filmu si vybrali hercov, ktorí nie sú príliš známi z filmu a televízie, ako sú Alena Sasínová-Polarczyk, Pavla Gajdošíková či Petr Panzenberger. Pre režiséra Křižku ide o druhú spoluprácu so Štefanom Kozubom, ktorý stvárnil hlavnú úlohu v jeho predchádzajúcej snímke, krátkometrážnom horore Ruchoth Raoth. Kozub si v roku 2018 odniesol hlavnú hereckú cenu na festivale nezávislých hororových filmov v Las Vegas.

Dvadsaťštyriročný Kozub už stihol získať nomináciu na Cenu Thálie, v roku 2015 dostal Cenu divadelnej kritiky v kategórii Talent roka. Televíznym divákom je známy zo seriálov Případy 1. oddělení čí Místo zločinu Ostrava. Popularitu získal aj vďaka sledovaným internetovým seriálom sKORO NA mizině a Lajna. Od roku 2018 je umeleckým šéfom ostravského Divadla Mier.

O čom je vznikajúci film?

Film Hrana zlomu sleduje dve dysfunkčné rodiny v hlbokej vzťahovej kríze. Prepoja ich nečakané dramatické okolnosti, ktoré ich dostanú na pomyselnú hranu zlomu, z ktorej nie je cesty späť. Scenár práve vznikajúceho filmu sa podľa autora pohráva s divákovou schopnosťou vytvárať si domnienky na základe neúplných informácií a inštinktívnym škatulkováním hlavných postáv na obete a páchateľa. Štruktúra Křižkovho rozprávania odkazuje k postupom mexického scenáristu Guillerma Arriaga vo filme 21 gramov alebo Babel.

Režisér Křižko, pôvodným vzdelaním kamenosochár so záľubou v symbolizme a surrealizme, si zakladá na špecifickej vizuálnej atmosfére filmu pripomínajúcu sfilmované horory Stephena Kinga.

Zdroj: ČTK 

Foto: Unsplash/Jakob Owens

Tagy: Hrana Zlomu

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov