Už teraz sa môžete tešiť na Vianoce: Začala sa nakrúcať nová rozprávka O liečivej vode

19.07.2020Filmové novinkyO liečivej vode je názov novej vianočnej rozprávky. Prvá klapka novinky, ktorá vzniká v koprodukcii RTVS, Českej televízie a Trigon Production, padla v utorok 14. júla. Informoval o tom PR manažér RTVS Marián Prevendarčík.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Romanticko-dobrodružná rodinná rozprávka s prvkami humoru bude zrkadliť dva príznačné svety - zemský povrch a vodnú ríšu plnú tajomstiev a záhad. Oba svety zaplnia svojimi charaktermi inšpiratívne typy rozprávkových postáv, bytostí a figúrok.

Pod námet sa podpísali Juraj Raýman a Katarína Moláková. Scenár je dielom Michala Pusztaya a Jána Sebechlebského, ktorý sa ujal aj réžie. V rozprávkovom žánri ide o režijný debut tohto skúseného filmára. Štáb ďalej tvoria kameraman Tomáš Juríček, divadelný a filmový architekt, ale aj scénograf, grafický dizajnér, hudobník, fotograf a spisovateľ Tomáš Berka či kostýmový výtvarník Ján Kocman.

VIDEO Otrasné a zbytočné: Tieto pokračovania skvelých filmov radšej nemali vzniknúť

V rozprávke vystupujú známe herecké osobnosti zo Slovenska i z Českej republiky. Princeznú Hanku stvárni mladá herecká tvár Darija Pavlovičová. Jej starostlivého otca a spravodlivého kráľa Dobroslava Marián Mitaš. Postavu Jakuba, mlynárovho syna, hrá Jakub Spišák a jeho otca, mlynára Jána, divákom známy Attila Mokos. V postave Tajomnej vojvodkyne s ambicióznymi plánmi budú môcť diváci vidieť Zuzanu Kanócz a Juraj Hrčka si zahrá vojvodu Filipa.

Záhadný vodný svet reprezentuje postava vodnej panej, ktorú stvárni česká herečka Linda Rybová. Plejádu rozprávkových postáv a bytostí doplnia pomocníci vodnej panej - Juraj Kemka ako Fedor a Petr Vaněk v postave Viktora. "V rozprávke sa predstavia aj Rebeka Poláková ako slúžka Dora, Marián Labuda s Michalom Režným v postavách komických strážcov Fera a Miša," uzavrel Prevendarčík. Rozprávku O liečivej vode uvedie RTVS v premiére počas vianočných sviatkov.

Zdroj: TASR 

Foto: RTVS

Tagy: film rozprávka Vianoce O liečivej vode

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov