Tretiemu Star Treku stále chýba režisér: Roberto Orci ho nenakrúti

Roberto Orci
07.12.2014Filmové novinkyMexicko-americký scenárista Roberto Orci napokon nenakrúti pripravovanú tretiu časť aktuálnej filmovej série Star Trek. Informoval o tom filmový portál Deadline. Orci sa však na snímke naďalej podieľa ako producent. Zároveň je, podobne ako pri prvých dvoch častiach, spoluautorom scenára. Podľa portálu Deadline sa na krátkom zozname možných Orciho nástupcov nachádza meno Edgara Wrighta.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Reboot kultovej sci-fi série o USS Enterprise odštartoval v roku 2009 pod názvom Star Trek. V úlohe kapitána Kirka sa predstavil Chris Pine, Spocka si zahral Zachary Quinto, pričom vo filme sa objavil aj pôvodný predstaviteľ tejto postavy Leonard Nimoy. O réžiu sa postaral J. J. Abrams. Snímka získala v roku 2010 Oscara za masky. Jej pokračovanie s podtitulom Do temnoty dorazilo do slovenských kín v júni minulého roka. Réžie sa opäť zhostil Abrams, hlavného zloducha tentoraz stvárnil Benedict Cumberbatch. Film si vyslúžil nomináciu na Oscara za špeciálne efekty. Tretia časť série by sa mala do kín dostať v roku 2016.


Toto je názov nových Hviezdnych vojen: Ako sa vám páči?


Roberto Orci sa ako scenárista podieľal aj na snímkach Ostrov (2005), Legenda o Zorrovi (2005), Transformers (2007), Transformers: Pomsta porazených (2009) či Kovboji a votrelci (2011). Produkoval snímky ako napríklad Podfukári (2013) alebo Enderova hra (2013).

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: Roberto Orci Star Trek

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov