Najdrahšia bondovka všetkých čias: Suma za Spectre vám vyrazí dych

Režisér Sam Mendes odhaľuje Aston Martin DB10
12.12.2014Filmové novinkyPripravovaný film Spectre sa môže stať najdrahšou bondovkou. Vyplýva to z e-mailovej komunikácie medzi spoločnosťami Sony Pictures a MGM Studios, ktorá v novembri po útoku hackerov unikla zo serverov Sony Pictures.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako v jednej správe píše prezident MGM Studios Jonathan Glickman, dvadsiaty štvrtý film o agentovi Jamesovi Bondovi môže stáť viac ako 300 miliónov dolárov (v prepočte približne 242 miliónov eur). Zatiaľ najdrahší film série bol Skyfall (2012), ktorého výroba vyšla na 200 miliónov dolárov.


Mohlo by vás zaujať: Tajomná nová bondovka: Toto je názov a luxusné auto agenta 007


Spoločnosť MGM Studios však hľadá možnosti, ako náklady znížiť. "Uznávame, že tento film musíme postaviť na predošlých snímkach, a že sú očakávania publika, ktoré musíme splniť. Avšak stále musíme nájsť ďalšie škrty. Toto nie je produkcia za babku," uviedol v správe Glickman.

Medzi príklady ako ušetriť navrhol nakrúcanie v Londýne namiesto Ríma, zníženie počtu vagónov pri akčnej scéne vo vlaku, či maximalizovanie finančných stimulov od Mexika tým, že film zobrazí moderné aspekty krajiny.


Mohlo by vás zaujať: Záporák v novom Jamesovi Bondovi bude TOP: Craiga čaká ťažký kaliber!


Cieľom Glickmana je týmito úpravami dosiahnuť zníženie celkových nákladov na približne 250 miliónov dolárov. Podľa komunikácie však producentka Barbara Broccoli nesúhlasí s navrhovanými úpravami, pričom tvrdí, že už pri prvom návrhu bude náročné nájsť vhodnú vilu alebo cintorín vo Veľkej Británii. 

Snímku Spectre začali nakrúcať v pondelok 8. decembra v anglických Pinewood Studios v réžii Sama Mendesa, ktorý nakrútil aj predchádzajúcu bondovku Skyfall. Agenta 007 stvárni znova Daniel Craig, okrem neho sa v snímke predstavia aj Christoph Waltz (ako Oberhauser), Andrew Scott (Denbigh), Monica Bellucci (Lucia Sciarra), Ralph Fiennes (M), Léa Seydoux (Madeleine Swann), David Bautista (Mr. Hinx), Naomie Harris (Moneypenny), Ben Whishaw (Q) alebo Rory Kinnear (Tanner). Svetová premiéra je naplánovaná na 6. novembra 2015.


Mohlo by vás zaujať: 007 už pozná novú Bond girl: Stvárni ju francúzska sexica


Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Daniel Craig James Bond Spectre

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj