Nová bondovka sa opäť odkladá: Je to pre nás ďalšia rana! Premiéra bude až o niekoľko mesiacov

23.01.2021Filmové novinkyPremiéra najnovšieho dielu filmovej série s britským agentom Jamesom Bondom sa kvôli neutíchajúcej pandémii znova odkladá, tentoraz z apríla na 8. októbra. Na oficiálnej stránke filmu a na twitterovom profile to dnes oznámili producenti. Podľa agentúry Reuters ide o ďalšiu ranu pre prevádzkovateľov kín, ktorí sa usilujú o oživenie svojho podnikania silno zasiahnutého šírením koronavírusu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vo filme s názvom Nie je čas zomrieť a rozpočtom 200 miliónov dolárov vystúpi naposledy v roli Bonda herec Daniel Craig. Jeho úhlavného nepriateľa si zahrá americký herec Rami Malek, držiteľ Oscara za rolu Freddieho Mercuryho vo filme Bohemian Rhapsody.

Premiéra sa stále posúva

Snímok mal byť pôvodne uvedený do kín vlani v apríli, potom v novembri 2020, následne tento rok v apríli a teraz má termín premiéry v októbri. Hollywoodske štúdiá sa všeobecne obávajú vypustiť do sveta potenciálne najväčšie kasové trháky, kým trvá pandémia koronavírusu. Kvôli nej museli kiná na mnohých miestach úplne zatvoriť, inde rapídne klesla ich návštevnosť.

"Bondovky" sú pritom tradične jedny z najlepšie zarábajúcich svetových filmov, diel Spectre z roku 2015 utŕžil po celom svete 880 miliónov dolárov, o tri roky starší Skyfall zarobil cez miliardu dolárov.

Zdroj: ČTK 

Foto: 007.com, SITA/AP/Michael Sohn, Video: YouTube/James Bond 007

Tagy: Daniel Craig James Bond Rami Malek

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov