Odvážny plán známeho filmára: Kronikár kontroverzných má ďalší cieľ

Oliver Stone
01.01.2015Filmové novinkyAmerický režisér Oliver Stone hodlá pripraviť dokumentárny film o zosadenom ukrajinskom prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi, ktorým chce verejnosť oboznámiť s pravdou týkajúcou sa udalostí na kyjevskom Námestí nezávislosti, takzvanom Majdane.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Oznámila to v stredu agentúra TASS. Stone uviedol, že s Janukovyčom spravil v Moskve rozhovor pre nový dokumentárny film v angličtine a v ukrajinskej produkcii. Podľa režiséra boli udalosti v Kyjeve podobné tým, ktoré zosnovala americká Ústredná spravodajská služba (CIA) proti nepohodlným lídrom, vrátane čilského prezidenta Salvadora Allendeho v roku 1973.

Oscarový filmár tvrdí, že za minuloročným štátnym prevratom na Ukrajine stoja tajné služby USA. "Na Západe sa pravda do vysielania nedostáva. To, čo sa opäť deje, je bizarná zvrátenosť dejín; tak isto ako v prípade Bushovej predirackej kampane proti zbraniam hromadného ničenia. Verím však, že pravda vyjde najavo," varoval Stone.

Stone, ktorý vytvoril tri dokumentárne filmy o kubánskom revolucionárovi Fidelovi Castrovi, momentálne pracuje na snímke o americkom informátorovi Edwardovi Snowdenovi, žijúcom v ruskom azyle.

Zdroj: TASR 

Foto: SITA

Tagy: Oliver Stone Viktor Janukovyč

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov