Rozhorčený hrdina erotického hitu: Sex? Nie je to len o ňom

50 odtieňov šedej
03.01.2015Filmové novinkySeveroírsky herec Jamie Dornan si nemyslí, že by román Päťdesiat odtieňov bol len o sexe.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V rozhovore pre britskú verziu časopisu Elle, predstaviteľ Christiana Greya v očakávanej filmovej adaptácii bestselleru povedal, že ľudia venovali priveľa pozornosti erotickým scénam s BDSM praktikami. "Ľúbostný príbeh je dôležitejší ako BDSM praktiky. Chcem povedať, že rozpovieme ľúbostný príbeh. Nemôže to byť iba o sexe, to nebude potom film. Udeje sa v ňom mnoho iného," uviedol 32-ročný herec.


Mohlo by vás zaujať: Erotický hit sa blíži: Trailer k 50 odtieňov sivej je vonku


Príbeh bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej sa sústredí na vzťah nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya. Autorka E. L. James pôvodne písala príbeh ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master of Universe.

Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu - Edward Cullen a Bella Swan. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala a rozdelila na tri časti. Román obsahuje explicitné erotické scény s BDSM praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne populárne.


Mohlo by vás zaujať: Beyonce vypustila do sveta prvý teaser na 50 odtieňov sivej


Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 70 miliónov kópií. Všetky tri časti už vyšli aj v slovenskom preklade. Filmové spracovanie by sa malo do slovenských kín dostať na 12. februára. Okrem Dornana sa v snímke predstavia Dakota Johnson, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Marcia Gay Harden, Max Martini či Rita Ora. 

Jamie Dornan odštartoval kariéru ako model pre významné módne značky. Na filmovej scéne debutoval v roku 2006 snímkou Mária Antoinetta, v ktorej stvárnil grófa Axela von Fersena. Okrem toho sa objavil aj vo filmoch ako Beyond the Rave (2008), Shadows in the Sun (2009) alebo Flying Home (2014). V rokoch 2011 až 2013 si zahral v seriáli Kde bolo, tam bolo (2011) a od predvlaňajška účinkuje v seriáli The Fall (2013). 

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: Päťdesiat odtieňov sivej

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov